Úvod Správy Futsal Futsalisti vstúpili do nového roku víťazne

Futsalisti vstúpili do nového roku víťazne

Futsalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v Žiline 6:2.

Po vianočnej prestávke pokračovala najvyššia futsalová súťaž svojím dvanástym kolom, v ktorom belasí cestovali do Žiliny. Proti ambicióznym Žilinčanom to v pozmenenej zostave nebola jednoduchá úloha, no slovanisti potvrdili svoju kvalitu a odviezli si zaslúžené tri body.

Tréner Martin Rejžek nemohol počítať s Adamom a Martinom Zdráhalom, ktorí si odpykávajú disciplinárny trest. Kvôli zraneniam chýbali aj Bahna, Bartošek a Serbin. Belasí sa zároveň dohodli s Richardom Michalcom na ukončení spolupráce a Radim Záruba po vzájomnej dohode odišiel ešte v decembri do Česka. Novou tvárou v zostave bol 29-ročný Martin Maroši, ktorý v minulosti hrával ligový futbal za Petržalku či Třinec.

Slovanisti mali výborný vstup do stretnutia. Už v tretej minúte trafil Dušan Rafaj perfektne pod brvno a brankár domácich bol bezmocný – 0:1. Zakrátko vyšla našim futsalistom pekná akcia, keď Rafaj našiel na zadnej žrdi Kyjovského a ten zblízka namieril do siete – 0:2. V 9. minúte to bolo rozdielom triedy, Gabriel Rick odzbrojil obrancu a s prehľadom premenil samostatný únik – 0:3. Žilinčania ešte do prestávky znížili, keď Hudek prekonal inak vynikajúco chytajúceho Brndiara.

V úvode druhého dejstva sa domácim podarilo duel zdramatizovať. Krištofík totiž z priameho kopu prepálil všetko, čo mu stálo v ceste vrátane Brndiara – 2:3. Žilinčania vycítili šancu, belasí však už o štyri minúty opäť odskočili na dva góly. Kozár parádnou krížnou prihrávkou našiel na pravom krídle Kyjovského, ktorý napálil zblízka pod brvno – 2:4. Víťaznú definitívu pridal v 34. minúte Haľko, ktorý lahôdkovým lobom z polovice ihriska prehodil vybiehajúceho brankára – 2:5. Žilina stále hrýzla, no Brndiar bol pozorný a ďalšie góly už neinkasoval. Naopak, v 37. minúte po ďalšej peknej kombinačnej akcii uzavrel Rafaj svojím druhým gólom v stretnutí na 6:2.

„Rýchlo sme sa ujali vedenia 3:0, no potom sme poľavili, čo súper potrestal a dotiahol sa na rozdiel jedného gólu. Dôležité bolo, že sme dokázali okamžite reagovať a zlomili sme zápas štvrtým a piatym gólom. Domáci sa potom pokúsili o hru bez brankára, no úspešne sme ich eliminovali. Súper nastúpil v zostave s troma legionármi, miestami nás potrápili, avšak vďaka nášmu zodpovednému výkonu odchádzame spokojní,“ vyhlásil tréner Martin Rejžek.

Futsalisti ŠK Slovan sú v tabuľke naďalej prví, získali 34 bodov pri fantastickom skóre 120:18. V najbližšom kole ich čaká atraktívne bratislavské derby, ktoré sa odohrá v piatok 19. januára o 19.30 h v HANT Aréne. Belasí sa v ňom stretnú s Pinerolou, s ktorou v minulej sezóne úspešne bojovali o majstrovský titul. Na zápas vás srdečne pozývame, vstup pre fanúšikov je voľný.

12. kolo I. Slovenskej ligy vo futsale:

ŠK Makroteam Žilina – ŠK Slovan Bratislava futsal 2:6 (1:3)

Góly: 17. Hudek, 22. Krištofík - 3. a 37. Rafaj, 7. a 26. Kyjovský, 9. Rick, 34. Haľko

Žilina: Kováč, Porubčanský – Hudek, Krištofík, Marconi, Petterson, Pedro, Baláž, Zatúra, Červený

Slovan: Brndiar, Karpiak – Kyjovský, Rick, Rafaj, Kozár, Haľko, Belaník, Péchy, Maroši

Vstupenky budú v predaji výhradne online.
Informácia k zdravotnému stavu Kuca.
Pozrite si pozápasové slová nečakaného streleckého hrdinu derby - Matúša Vojtka.