Úvod Správy Juniori Juniorka nestačila na Liptovský Mikuláš

Juniorka nestačila na Liptovský Mikuláš

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava ´B´3:1.

Juniori ŠK Slovan Bratislava v 21. kole MONACObet ligy podľahli Liptovskému Mikulášu 1:3. Belasí sa v tabuľke druhej najvyššej súťaže nachádzajú na dvanástom mieste.

V základnej zostave juniorky nastúpili aj viacerí hráči zo širšieho kádra A-mužstva. V Žiline, kde Liptáci počas rekonštrukcie štadióna hrávajú svoje domáce zápasy, mal prvú šancu práve Tatran. Martin Trnovský, ktorý bol v bráne našej juniorky, však dobre zasiahol pri šanci Appiaha, a belasá defenzíva ustála aj následné dorážky. V 34. minúte však už Appiah dostal príliš veľa priestoru a prudkou strelou pod brvno poslal Liptovský Mikuláš do vedenia. Azda najlepšiu príležitosť belasých mal v prvom polčase Božík, jeho krížnu strelu si brankár Húska postrážil.

Po prestávke padli ďalšie tri góly, všetky v záverečnej fáze stretnutia. Najprv striedajúci Laura po zaseknutí obrancov pridal druhý gól Liptákov. Belasí sa však nevzdali a tiež predviedli peknú akciu po pravej strane. Na konci bol striedajúci Isaac, ktorý z otočky trafil efektne a hlavne nechytateľne do siete – 2:1. Škoda, že kontaktný gól napokon nezmenil nepriaznivý priebeh. Laura totiž v 83. minúte sám voči Trnovskému trafil pod brvno a stanovil konečné skóre.

Belasá juniorka je v tabuľke na 12. mieste so ziskom 25 bodov a skóre 28:36. Naši mladíci najbližšie privítajú Tatran Prešov, hrať sa bude už v piatok 29. marca o 10:30 na Pasienkoch.

„Nezvládli sme situácie, ktoré sa pre priebeh a výsledok ukázali ako rozhodujúce. V samotnom zápase sme Liptovskému Mikulášu boli viac než vyrovnaným súperom. Najmä v druhom polčase sme mali výraznú hernú prevahu, ktorú sme ale nevedeli pretaviť do gólov. Súper si nás svojou agresivitou a skúsenosťou postrážil, pričom my sme boli v týchto herných činnostiach horší, čo dnes rozhodlo. Hlavne v druhom polčase sme boli lepším tímom, no futbal sa hrá na góly, a žiaľ, tie dal súper,“ povedal tréner belasej juniorky Vladimír Gála.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava ´B´3:1 (1:0) – hrali v Žiline

Góly: 34. Appiah, 73. a 83. Laura – 74. Isaac

Žltá karta: 47. Capko (Liptovský Mikuláš)

Rozhodovali: Mano – Hrebeňár, Haring

Návšteva: 72 divákov

Liptovský Mikuláš: Húska – Štrba, Voško, Capko, Staš (84. F. Mráz), Appiah, Diviš, Trabalík, Teplan, Bielák (90. Gerát), Laktionov (58. Laura)

Slovan: Trnovský – Mičák, Szalma (86. Koseček), Marušin, Tóth (86. Baláž) – Kušnír, Habodasz, Lichý – Spáčil (60. Isaac), Božík (76. Hornyák), Sharani (60. Mišovič)