Úvod Správy Juniori Belasí napriek prevahe v Púchove bez gólu

Belasí napriek prevahe v Púchove bez gólu

Naši juniori neuspeli v dohrávanom druhom polčase.

V utorok podvečer sa naši juniori predstavili v Púchove, kde s miestnym MŠK dohrali druhý polčas zápasu 20. kola II. ligy. Tento duel sa mal pôvodne uskutočniť ešte v marci, pre nepriaznivé počasie bol však po prvom polčase za nepriaznivého stavu 0:1 z pohľadu belasých prerušený.

Po viac než mesiaci sa v utorok v Púchove už v oveľa priaznivejšom počasí dohral druhý polčas. Mužstvá museli nastúpiť v rovnakých zostavách, v akých končili prvé dejstvo v marci, prípadné zmeny museli byť zaznamenané ako riadne striedania. Tréner Vladimír Gála túto možnosť využil a cez pomyselnú prestávku urobil hneď tri striedania, keď poslal do hry Daniela Borovského, Gabriela Hornyáka i Jakuba Baláža.

Belasí boli aktívnejší a ich prevahu ešte umocnila situácia zo 76. minúty, keď videl domáci Slovák červenú kartu. Zverenci Vladimíra Gálu robili maximum pre vyrovnanie, no ich prevaha napokon vytúžený gól nepriniesla. Blízko k nemu bol v samom závere Nino Marcelli, keď z rohu takmer prekvapil brankára Pilného na bližšej žrdi.

Naši juniori tak utrpeli druhú tesnú prehru po sebe a v tabuľke padli na šieste miesto práve za Púchov. Belasí sa najbližšie predstavia doma, keď v nedeľu 23. apríla o 10:30 vyzvú na Pasienkoch FK Pohronie.

„Myslím si, že sme v tomto dohrávanom polčase jasne dominovali. Škoda, že sme nepremenili naše príležitosti. Pre nás všetkých to bola nová situácia, keď nás čakalo len 45 minút. Snažili sme sa hráčov namotivovať a ísť hrať vabank. Domácich sme prakticky do ničoho nepustili, dovolím si povedať, že dnes sme na ihrisku boli len my. Škoda, že sa nehral ešte jeden polčas...Škoda šancí, ktoré sme nedotiahli do konca,“ povedal tréner našej juniorky Vladimír Gála.

MŠK Púchov – ŠK Slovan Bratislava  ´B´ 1:0 (1:0)

Gól: 45. Martinček

Žlté karty: 64. T. Slovák, 70. Martinček, 72. Michlík, 90. Holiš – 90. Baláž

Červená karta: 76. T. Slovák (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Vaňo – Poruban, Lenický

Návšteva: 265 divákov

Púchov: Pilný – Kaufman, Pobořil, Moško, Mazanovský (54. T. Slovák) – Mat. Loduha, Kopičár – Martinček (88. Kapusniak), Michlík, P. Mráz – Letenay (90. Holiš)

Slovan: Hrdina – Mičák, Szalma (8. Antálek), Habodasz, Tóth – Kušnír (46. Borovský, 82. Marušin), Koseček – Chobot, Schlossár (46. Hornyák), Nikitin (46. Baláž) – N. Marcelli