Úvod Správy Juniori Naši mladíci potrápili lídra druhej ligy

Naši mladíci potrápili lídra druhej ligy

Belasí tesne prehrali v Prešove.

Belasá juniorka sa v 25. kole II. ligy predstavila na pôde Tatrana Prešov, lídra druhej ligy a zároveň ašpiranta na postup do najvyššej súťaže. Zverenci Vladimíra Gálu favorizovaného súpera poriadne potrápili a siahali na body.

V Ličartovciach, kde Prešov hráva svoje domáce stretnutia, sa hralo na ťažkom teréne. Belasí sa ujali vedenia po nedovolenej hre domáceho Jendreka rukou v šestnástke. Marián Chobot v 11. minúte penaltu bez problémov premenil, keď namieril pod brvno do stredu brány – 0:1. Škoda, že náskok vydržal len päť minút. Andrič sa obtočil v šestnástke a strelou k ľavej žrdi vyrovnal – 1:1. Zlomový moment nastal v záverečných sekundách prvého polčasu. Už-už sa zdalo, že tímy odídu do kabín za nerozhodného stavu. Domáci však kopali roh a Sokol loptu na bližšej žrdi tečoval do siete – 2:1.

V druhom polčase na čoraz ťažšom teréne vrhli belasí sily do ofenzívy s cieľom vyrovnať, no domáca obrana odolávala. Naši mladíci tak napriek snahe už druhý gól nestrelili a na východe utrpeli tesnú prehru. Belasí sú v tabuľke II. ligy na piatom mieste so ziskom 37 bodov a skóre 39:39. Najbližšie ich v utorok 18. apríla o 17:00 čaká v Púchove dohrávka druhého polčasu stretnutia s miestnym MŠK.

„Aj napriek prehre s ašpirantom na postup do najvyššej súťaže sme odohrali výborný zápas. V ničom sme nezaostávali, v niektorých fázach sme mali určite navrch. Mali sme aj veľmi dobré brejkové situácie, z ktorých sme mohli vyťažiť viac. Škoda inkasovaného gólu v závere polčasu, keď sme si neustrážili štandardnú situáciu. Druhý polčas bol z našej strany nesmierne bojovný. Nepodarilo sa nám vyrovnať, som však hrdý na mužstvo, pretože na ťažkom teréne na hranici regulárnosti si siahlo na dno svojich síl. Aj niektoré zákroky domácich boli na hrane, no tak sa asi bojuje o postup. Napriek všetkému som rád, že tento zápas bol pre našich mladých hráčov veľmi poučný. Dokázali sme v ňom, že sa vieme vyrovnať aj špičke druhej ligy,“ povedal tréner našej juniorky Vladimír Gála.

1. FC Tatran Prešov – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 2:1 (2:1)

Góly: 16. Andrič, 45. Sokol – 11. Chobot (z 11 m)

Žlté karty: 10. Jendrek, 39. Keresteš, 78. Sokol – 18. Antálek, 84. Mičák, 90. Habodasz

Červená karta: 90. Habodasz

Rozhodovali: Valent – Poláček, Košecký

Návšteva: 810 divákov

Prešov: Kuchynskyi – Šimko, L. Horváth, R. Nagy, Jendrek (86. Hatok), Matos (90. Nemtinov), Milunovič, Dolný (90. Petko), Sokol, Andrič (70. Karaš), Keresteš

Slovan: Hrdina – Mičák, Antálek, Habodasz, Tóth (79. Baláž) – Hornyák, Kušnír (79. Szalma) – N. Marcelli, Schlossár (36. Koseček), Chobot (79. Borovský) – Božík (30. Nikitin)