Úvod Klub Sieň slávy Vladimír KINDER

Ke v Bratislave na Tehelnom poli vyberali talentovanch futbalistov spomedzi piatakov, v sprievode otca sa tam objavil aj men a zavalitej pezinsk iak. Na prekvapenie bol neobyajne obratn, a najm rchly. Jeho pravaka naznaovala, e by mohol by aj dobrm strelcom. Zobrali ho teda do futbalovej triedy. Bol svedomit a ctiiadostiv, vbun aj zanieten hoci o vom talente bolo ako hovori. Vetko musel vydrie. Presadzoval sa s nmahou, mlokto by bol povedal, e bude z neho reprezentant. Hrval v juniorke a potom v belasom drese aj o postup do najvyej sae. Jeho vbunos a sila striel sa zvovali, v hodnoteniach bol medzi najlepmi. Ke narukoval, uptal dobrmi vkonmi v Karlovch Varoch a zskal si poves perfektnho aj ke u avho obrancu. Aj modernho, pretoe toenie a strebu z vch vzdialenost mal tie vo svojom repertori. V roku 1992 bol u zrel hrom a nielen e zskal pod vedenm D. Galisa titul federlneho majstra, ale stal sa aj s. reprezentantom. Neskr vak pridal tri slovensk tituly a v roku 1994 sa stal Futbalistom roka v SR pred Tittelom a Dubovskm. V spolonosti desiatich najlepch sa objavil aj v rokoch 1993 a 1995, ale v jedenstke roka bol tyrikrt za sebou. Slovensko reprezentoval 38krt (1994 - 2001), teda hne od zaiatku. V lige nastpil do polovice roka 2003 161-krt a dal 22 glov. Vtedy u hral za Artmediu Petralka. V roku 1997 si ho ako prvho Slovka vbec vybrali Angliania z FC Middlesbrough. Zahral si tam v 1. i v 2. lige, ale po troch rokoch sa op vrtil. Dvakrt nastpil na tadine Wembley na finle anglickch pohrov (1997 a 1998), vdy vak nespene proti Chelsea Londn. Po nvrate z Anglicka si ete zahral doma v ronku 2002/2003 a bol oporou zadnch radov Artmedie Petralka, hoci sa u blili jeho 35. narodeniny.

Vladimír KINDER

9. 3. 1969

Keď v Bratislave na Tehelnom poli vyberali talentovaných futbalistov spomedzi piatakov, v sprievode otca sa tam objavil aj menší a zavalitejší pezinský žiak. Na prekvapenie bol neobyčajne obratný, a najmä rýchly. Jeho pravačka naznačovala, že by mohol byť aj dobrým strelcom. Zobrali ho teda do futbalovej triedy. Bol svedomitý a ctižiadostivý, výbušný aj zanietený hoci o väčšom talente bolo ťažko hovoriť. Všetko musel vydrieť. Presadzoval sa s námahou, málokto by bol povedal, že bude z neho reprezentant. Hrával v juniorke a potom v belasom drese aj o postup do najvyššej súťaže. Jeho výbušnosť a sila striel sa zväčšovali, v hodnoteniach bol medzi najlepšími. Keď narukoval, upútal dobrými výkonmi v Karlových Varoch a získal si povesť perfektného aj keď už ľavého obrancu. Aj moderného, pretože útočenie a streľbu z väčších vzdialeností mal tiež vo svojom repertoári. V roku 1992 bol už zrelý hráčom a nielen že získal pod vedením D. Galisa titul federálneho majstra, ale stal sa aj čs. reprezentantom. Neskôr však pridal tri slovenské tituly a v roku 1994 sa stal Futbalistom roka v SR pred Tittelom a Dubovským. V spoločnosti desiatich najlepších sa objavil aj v rokoch 1993 a 1995, ale v jedenástke roka bol štyrikrát za sebou. Slovensko reprezentoval 38krát (1994 - 2001), teda hneď od začiatku. V lige nastúpil do polovice roka 2003 161-krát a dal 22 gólov. Vtedy už hral za Artmediu Petržalka. V roku 1997 si ho ako prvého Slováka vôbec vybrali Angličania z FC Middlesbrough. Zahral si tam v 1. i v 2. lige, ale po troch rokoch sa opäť vrátil. Dvakrát nastúpil na štadióne Wembley na finále anglických pohárov (1997 a 1998), vždy však neúspešne proti Chelsea Londýn. Po návrate z Anglicka si ešte zahral doma v ročníku 2002/2003 a bol oporou zadných radov Artmedie Petržalka, hoci sa už blížili jeho 35. narodeniny. 

Neprehliadnite

Cena vstupenky je 10 eur.
Vychutnajte si elektrizujúcu atmosféru na Tehelnom poli počas zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a Olympiakos FC.
ŠK Slovan Bratislava prehral s gréckym majstrom Olympiakosom Pireus v jedenástkovom rozostrele po remíze 2:2 v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy. V play-off o skupinu Konferenčnej ligy si zmeriame sily s majstrom Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.