Úvod Klub Sieň slávy Miloš GLONEK

V rokoch 1982 1984 hrval v Zlatch Moravciach a trner D. Radolsk v om u vtedy videl talentovanho chlapca. Zskal ho na dva roky do dorastu Spartaka Trnava. Potom mal vak zujem o tdium na vysokej kole a pritiahla ho Bratislava a tm aj Teheln pole. V septembri 1989 sa objavil v prvoligovom mustve J. Jankecha. Po iestich rokoch v belasom drese, kde zskal titul federlneho majstra republiky i dobr meno, sa u do Slovenskej ligy nezapojil. Vyuil situciu a prestpil do talianskej Ancony. To bolo roku 1993 a on bol jedinm Slovkom na Apeninskom polostrove. Jeho mustvo vak vypadlo z najvyej sae a niiu nechcel hra. Z viacerch ponk si vybral po dvoch rokoch franczsky SM Caen, ale aj tam sa prihodilo to ist. Nevyletel teda vysoko do futbalovho neba, ale mohol sa pochvli tm, e s Anconou sa prebojoval do finle Talianskeho pohra, kde mustvo podahlo Sampdorii Janov. Uil sa rei a zbieral futbalov sksenosti. V ronku 1997 1998 sa na chvu vrtil do belasho dresu, ke bol D. Tittel vo Franczsku, ale ako sa mu u zvykalo. Obbil si zahraniie, chcel hra v kvalitnejom futbalovom i ivotnom prostred. V Caen ho vane zobrali sp. Stopr z belasho dresu stihol v rokoch 1991 1993 13-krt reprezentova bval republiku, k tomu pridal alch 12 tartov v mustve Slovenska v rokoch 1994 1996. Zaujmav je, ligu hral doma iba v drese Slovana. Jeho spoluhrmi v reprezentcii boli v tom ase Vencel, Molnr, Pecko, Kritofk, Moravk, Lancz, Chovanec, Kocian, Dubovsk, Chvla, . Luhov. Nebola to zl partia. Milo bol nenpadn bojovnk, futbal mal a m rd, ale netil nasilu po vej slve. V zahrani si vak zahral takmer desa rokov, hoci sa u blili 35. narodeniny. Predsa sa vak vrtil domov a roku 2009 viedol reprezentciu SR do 21 rokov.

Miloš GLONEK

(26. 9. 1968)

V rokoch 1982 – 1984 hrával v Zlatých Moravciach a tréner D. Radolský v ňom už vtedy videl talentovaného chlapca. Získal ho na dva roky do dorastu Spartaka Trnava. Potom mal však záujem o štúdium na vysokej škole a pritiahla ho Bratislava a tým aj Tehelné pole. V septembri 1989 sa objavil v prvoligovom mužstve J. Jankecha. Po šiestich rokoch v belasom drese, kde získal titul federálneho majstra republiky i dobré meno, sa už do Slovenskej ligy nezapojil. Využil situáciu a prestúpil do talianskej Ancony. To bolo roku 1993 a on bol jediným Slovákom na Apeninskom polostrove. Jeho mužstvo však vypadlo z najvyššej súťaže a nižšiu nechcel hrať. Z viacerých ponúk si vybral po dvoch rokoch francúzsky SM Caen, ale aj tam sa prihodilo to isté. Nevyletel teda vysoko do futbalového neba, ale mohol sa pochváliť tým, že s Anconou sa prebojoval do finále Talianskeho pohára, kde mužstvo podľahlo Sampdorii Janov. Učil sa reči a zbieral futbalové skúsenosti. V ročníku 1997 – 1998 sa na chvíľu vrátil do belasého dresu, keď bol D. Tittel vo Francúzsku, ale ťažko sa mu už zvykalo. Obľúbil si zahraničie, chcel hrať v kvalitnejšom futbalovom i životnom prostredí. V Caen ho vďačne zobrali späť. Stopér z belasého dresu stihol v rokoch 1991 – 1993 13-krát reprezentovať bývalú republiku, k tomu pridal ďalších 12 štartov v mužstve Slovenska v rokoch 1994 – 1996. Zaujímavé je, ligu hral doma iba v drese Slovana. Jeho spoluhráčmi v reprezentácii boli v tom čase Vencel, Molnár, Pecko, Krištofík, Moravčík, Lancz, Chovanec, Kocian, Dubovský, Chvíla, Ľ. Luhový. Nebola to zlá partia. Miloš bol nenápadný bojovník, futbal mal a má rád, ale netúžil nasilu po väčšej sláve. V zahraničí si však zahral takmer desať rokov, hoci sa už blížili 35. narodeniny. Predsa sa však vrátil domov a roku 2009 viedol reprezentáciu SR do 21 rokov.

Neprehliadnite

Cena vstupenky je 10 eur.
Vychutnajte si elektrizujúcu atmosféru na Tehelnom poli počas zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a Olympiakos FC.
ŠK Slovan Bratislava prehral s gréckym majstrom Olympiakosom Pireus v jedenástkovom rozostrele po remíze 2:2 v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy. V play-off o skupinu Konferenčnej ligy si zmeriame sily s majstrom Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.