Úvod Klub Sieň slávy Dušan TITTEL

Oravania s hevnat a nepoddajn. Dokazoval to aj tento urasten stredn obranca (183 cm a 80 kg). Jeden z mla, ktor sa v prvom desaro samostatnho Slovenska vypracoval medzi osobnosti. Zanal v Dolnom Kubne pod trnerom St. Smolkom i svojm otcom. Na vizitke mal hne titul dorasteneckho majstra. To u o om vedel bratislavsk trner J. Obert a roku 1985 ho nasmeroval na Teheln pole i na vysok kolu ekonomick. Hral aj v 2. lige, ale postupne bolo jasn, e bude ma miesto aj v najvyej sai. Pri hodnoteniach zskal prvlastky zodpovedn a disciplinovan. Tak s potrebn ako posledn intancie pred brankrmi, aby nepadalo vea glov. Najm ke s rchli, ist pri zsahoch, dobre hlavikujci, dirigujci cel obranu a navye schopn v prav as vyra do tokov a dokonca striela gly. Takm ostal Duan v pamti vetkch fanikov, i u hral v drese Kubna, Slovana, Olympique Nimes, v Trnave, alebo za cypersk Omniu Nikzia. V lige odohral 241 zpasov a dal na stopra neuveritench 60 glov. U v roku 1990 sa objavil v s. 11. roka a potom si to pravidelne opakoval na Slovensku. SFR reprezentoval 11-krt (1990 1992) a potom Slovensko (1994 1998) 44-krt, ke prispel aj siedmimi glmi. Trikrt za sebou (1995 1997) bol Futbalistom roka v SR, predtm druh, potom tret. So Slovanom zskal tyri tituly majstra Slovenska a je pnsobnm vazom nrodnch pohrov. Trikrt v Slovane, raz v Trnave a raz na Cypre. asto bol kapitnom Slovana i reprezentcie, sstavne bol oporou a do roku 2001. V ankete storoia o najlepieho hra mu patr 25. miesto. Za menie kluby nemienil hrva a presedlal na funkcionrsku drhu pri futbale. Stal sa generlnym sekretrom SFZ so zsadou, robi futbal lepie a modernejie ne predtm. Teraz je generlnym riaditeom v Slovane a na as ho poverili aj vedenm novej nie ligovch klubov.

Dušan TITTEL

(27. 12. 1966)

Oravčania sú húževnatí a nepoddajní. Dokazoval to aj tento urastený stredný obranca (183 cm a 80 kg). Jeden z mála, ktorý sa v prvom desaťročí samostatného Slovenska vypracoval medzi osobnosti. Začínal v Dolnom Kubíne pod trénerom St. Smolkom i svojím otcom. Na vizitke mal hneď titul dorasteneckého majstra. To už o ňom vedel bratislavský tréner J. Obert a roku 1985 ho nasmeroval na Tehelné pole i na vysokú školu ekonomickú. Hral aj v 2. lige, ale postupne bolo jasné, že bude mať miesto aj v najvyššej súťaži. Pri hodnoteniach získal prívlastky zodpovedný a disciplinovaný. Takí sú potrební ako posledné inštancie pred brankármi, aby nepadalo veľa gólov. Najmä keď sú rýchli, istí pri zásahoch, dobre hlavičkujúci, dirigujúci celú obranu a navyše schopní v pravý čas vyrážať do útokov a dokonca strielať góly. Takým ostal Dušan v pamäti všetkých fanúšikov, či už hral v drese Kubína, Slovana, Olympique Nimes, v Trnave, alebo za cyperskú Omóniu Nikózia. V lige odohral 241 zápasov a dal na stopéra neuveriteľných 60 gólov. Už v roku 1990 sa objavil v čs. 11. roka a potom si to pravidelne opakoval na Slovensku. ČSFR reprezentoval 11-krát (1990 – 1992) a potom Slovensko (1994 – 1998) 44-krát, keď prispel aj siedmimi gólmi. Trikrát za sebou (1995 – 1997) bol Futbalistom roka v SR, predtým druhý, potom tretí. So Slovanom získal štyri tituly majstra Slovenska a je päťnásobným víťazom národných pohárov. Trikrát v Slovane, raz v Trnave a raz na Cypre. Často bol kapitánom Slovana i reprezentácie, sústavne bol oporou až do roku 2001. V ankete storočia o najlepšieho hráča mu patrí 25. miesto. Za menšie kluby nemienil hrávať a presedlal na funkcionársku dráhu pri futbale. Stal sa generálnym sekretárom SFZ so zásadou, robiť futbal lepšie a modernejšie než predtým. Teraz je generálnym riaditeľom v Slovane a na čas ho poverili aj vedením novej Únie ligových klubov.

Neprehliadnite

Cena vstupenky je 10 eur.
Vychutnajte si elektrizujúcu atmosféru na Tehelnom poli počas zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a Olympiakos FC.
ŠK Slovan Bratislava prehral s gréckym majstrom Olympiakosom Pireus v jedenástkovom rozostrele po remíze 2:2 v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy. V play-off o skupinu Konferenčnej ligy si zmeriame sily s majstrom Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.