Úvod Klub Sieň slávy Koloman GÖGH

Bol obrancom toho najklasickejieho anglickho typu. Vdy sa o om hovorilo ako o neobyajne spoahlivom hrovi. Znamenalo to, e v zpase takmer neurobil chybu, svedomito stril priestor okolo avej postrannej iary a nedal sa oklama ani najpreibanejm tonkom. Bol dostatone tvrd, obratn, predvdav, ale aj rchly. asto dokzal zbehn a k sperovej rohovej zstavke a posla do estnstky finlny center. Bolo pre neho cou, ke ho porovnvali s L. Novkom, ktor mal podobn vlastnosti a bol kapitnom Dukly Praha i reprezentcie. Kolo nepodliehal nijakej mde. Bol obrancom a brnil. Keby to robil kad v rade pred brankrom stopercentne, nikdy by sme nemohli prehra, hovorieval. Odbornci popri spoahlivosti obdivovali aj jeho prunos a ovldanie tela. Ako by aj nie, ve on preiel ako vojak parautistickm vcvikom, skkal na padku. Vyuen zmonk, chlapec zo iestich srodencov, od 15 rokov sirota, bol tvrd chlapk. Rodk z Kladna vojenil v Holeove, odtia sa dostal hra do Popradu a do Slovana, no vtedy u bvala rodina v Kolrove. Vou i umenm sa vyplhal na futbalov vrchol. Franczsky dennk LEquipe po ME v Juhoslvii napsal: Videli sme jednho z najlepch krajnch obrancov na svete, nenpadnho, ale stopercentnho. A teraz si predstavte veda neho v Slovane aj v reprezentcii Ondrua, Jozefa apkovia, Pivarnka a za nimi Vencela i Viktora. Neudo, e boli vetci majstri Eurpy a e on v rokoch 1974 1980 reprezentoval 55-krt takmer bez prestvky, mal bronz z ME 1980 a dvakrt vyhral s. pohr. Desa rokov bol tento sympak v belasom drese (1970 1980) a nastpil v 225 zpasoch. Popri vbornch trneroch sa aj sm vyuil za uitea futbalu. Trnoval v Slovane i vo viacerch rakskych mustvch a popritom aj hral. Ke sa vracal z jednho zpasu v Raksku, pri autonehode sa skonila jeho p, aleko pred pdesiatkou.

Koloman GÖGH

(7. 1. 1948 - 11. 11. 1995)

Bol obrancom toho najklasickejšieho anglického typu. Vždy sa o ňom hovorilo ako o neobyčajne spoľahlivom hráčovi. Znamenalo to, že v zápase takmer neurobil chybu, svedomito strážil priestor okolo ľavej postrannej čiary a nedal sa oklamať ani najprešibanejším útočníkom. Bol dostatočne tvrdý, obratný, predvídavý, ale aj rýchly. Často dokázal zbehnúť až k súperovej rohovej zástavke a poslať do šestnástky finálny center. Bolo pre neho cťou, keď ho porovnávali s L. Novákom, ktorý mal podobné vlastnosti a bol kapitánom Dukly Praha i reprezentácie. „Kolo“ nepodliehal nijakej móde. Bol obrancom a bránil. „Keby to robil každý v rade pred brankárom stopercentne, nikdy by sme nemohli prehrať“, hovorieval. Odborníci popri spoľahlivosti obdivovali aj jeho pružnosť a ovládanie tela. Ako by aj nie, veď on prešiel ako vojak parašutistickým výcvikom, skákal na padáku. Vyučený zámočník, chlapec zo šiestich súrodencov, od 15 rokov sirota, bol tvrdý chlapík. Rodák z Kladna vojenčil v Holešove, odtiaľ sa dostal hrať do Popradu a do Slovana, no vtedy už bývala rodina v Kolárove. Vôľou i umením sa vyšplhal na futbalový vrchol. Francúzsky denník L´Equipe po ME v Juhoslávii napísal: „Videli sme jedného z najlepších krajných obrancov na svete, nenápadného, ale stopercentného.“ A teraz si predstavte vedľa neho v Slovane aj v reprezentácii Ondruša, Jozefa Čapkoviča, Pivarníka a za nimi Vencela či Viktora. Nečudo, že boli všetci majstri Európy a že on v rokoch 1974 – 1980 reprezentoval 55-krát takmer bez prestávky, mal bronz z ME 1980 a dvakrát vyhral Čs. pohár. Desať rokov bol tento sympaťák v belasom drese (1970 – 1980) a nastúpil v 225 zápasoch. Popri výborných tréneroch sa aj sám vyučil za učiteľa futbalu. Trénoval v Slovane i vo viacerých rakúskych mužstvách a popritom aj hral. Keď sa vracal z jedného zápasu v Rakúsku, pri autonehode sa skončila jeho púť, ďaleko pred päťdesiatkou.

Neprehliadnite

Cena vstupenky je 10 eur.
Vychutnajte si elektrizujúcu atmosféru na Tehelnom poli počas zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a Olympiakos FC.
ŠK Slovan Bratislava prehral s gréckym majstrom Olympiakosom Pireus v jedenástkovom rozostrele po remíze 2:2 v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy. V play-off o skupinu Konferenčnej ligy si zmeriame sily s majstrom Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.