Úvod Klub Sieň slávy Anton ONDRUŠ

Bol ete vemi mal, ke sa rodina prisahovala z rodnch Solian do Bratislavy. Bvali na Tehelnom poli, arvanci sa tam hrvali a raz sa vybrali na tadin k tajomnkovi a oznmili: Chceme za Slovan hra. To bolo v roku 1960 a o desa rokov hral Ondru v ligovom mustve. S vnimkou vojenskej sluby v B. Bystrici zotrval v belasom drese do roku 1981. Potom skal, ako chut zahranin futbal v FC Brugge, FC Thonon i FC Biel. Skonil po zranen v roku 1989. o vetko sa medzi tm udialo? V naej lige zohral 226 zpasov, so zahraninmi by to bolo okolo 300. Ako stopr dal 38 glov! Bol kapitnom mustva a majstrom s. republiky v rokoch 1974 a 1975 i s. pohra 1974. V rokoch 1974 1980 58-krt reprezentoval SSR a 8-krt skroval. Tridsakrt bol kapitnom. Aj na ME (1976), ke zskal v Juhoslvii zlat medailu, aj na ME 1980, ke sa vracal z Talianska s bronzom. Povaovali ho za jednho z najlepch strednch obrancov Eurpy, prirovnvali k F. Beckenbauerovi. Bol iestym futbalistom Eurpy 1976, druh v SSR a v rokoch 1974, 1975 a 1977 tret. V ankete storoia na Slovensku skonil hne za Popluhrom a Adamcom na treom mieste. Jeho vizitka je nesmierne bohat. Bol majkom naej obrany, nesmierne ctiiadostivm muom o si zaumienil, musel dokza. Bol dstojnm nstupcom Popluhra, ktor chcel vdy vazi a by najlep. Vetci, s ktormi hral, by vm to potvrdili. Vdy perfektne obleen, komunikatvny. Na trvniku ako kreme, hevnat, vitlny, emotvny, so silnou vou. Odohral za sebou aj 30 medzittnych zpasov, v priebehu tyroch rokov nastpil 35-krt. Na ME v Belehrade priam oslnil divkov i odbornkov. Slovan stle miluje i navtevuje. Mal v om rzne funkcie ba bol aj predsedom klubu. Po ukonen innosti ostal i nealeko Lausanne vo vajiarsku. Len tak, lebo sa mu tam zapilo.

Anton ONDRUŠ

(27. 3. 1950)

Bol ešte veľmi malý, keď sa rodina prisťahovala z rodných Solčian do Bratislavy. Bývali na Tehelnom poli, šarvanci sa tam hrávali a raz sa vybrali na štadión k tajomníkovi a oznámili: „Chceme za Slovan hrať.“ To bolo v roku 1960 a o desať rokov hral Ondruš v ligovom mužstve. S výnimkou vojenskej služby v B. Bystrici zotrval v belasom drese do roku 1981. Potom skúšal, ako chutí zahraničný futbal v FC Brugge, FC Thonon i FC Biel. Skončil po zranení v roku 1989. Čo všetko sa medzi tým udialo? V našej lige zohral 226 zápasov, so zahraničnými by to bolo okolo 300. Ako stopér dal 38 gólov! Bol kapitánom mužstva a majstrom čs. republiky v rokoch 1974 a 1975 i Čs. pohára 1974. V rokoch 1974 – 1980 58-krát reprezentoval ČSSR a 8-krát skóroval. Tridsaťkrát bol kapitánom. Aj na ME (1976), keď získal v Juhoslávii zlatú medailu, aj na ME 1980, keď sa vracal z Talianska s bronzom. Považovali ho za jedného z najlepších stredných obrancov Európy, prirovnávali k F. Beckenbauerovi. Bol šiestym futbalistom Európy 1976, druhý v ČSSR a v rokoch 1974, 1975 a 1977 tretí. V ankete storočia na Slovensku skončil hneď za Popluhárom a Adamcom na treťom mieste. Jeho vizitka je nesmierne bohatá. Bol majákom našej obrany, nesmierne ctižiadostivým mužom – čo si zaumienil, musel dokázať. Bol dôstojným nástupcom Popluhára, ktorý chcel vždy víťaziť a byť najlepší. Všetci, s ktorými hral, by vám to potvrdili. Vždy perfektne oblečený, komunikatívny. Na trávniku ako kremeň, húževnatý, vitálny, emotívny, so silnou vôľou. Odohral za sebou aj 30 medzištátnych zápasov, v priebehu štyroch rokov nastúpil 35-krát. Na ME v Belehrade priam oslnil divákov i odborníkov. Slovan stále miluje i navštevuje. Mal v ňom rôzne funkcie ba bol aj predsedom klubu. Po ukončení činnosti ostal žiť neďaleko Lausanne vo Švajčiarsku. Len tak, lebo sa mu tam zapáčilo.

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.