Úvod Klub Sieň slávy Alexander HORVÁTH

Priiel na Teheln pole zo iliny roku 1963, teda po Chile, ke Dynamo ilina vypadlo z najvyej sae a on nechcel hra v druhej lige. Slovan mal vtedy dos vbornch obrancov, ale ao sa konkurencie nebl, vedel, o doke. oskoro si veda Popluhra vybojoval pevn miesto. Bol tie vysok, vborne stavan, elegantn i hevnat a nekompromisn v sbojoch. S Popluhrom a Plassom hrval aj v reprezentcii. V rokoch 1964 1970 nastpil 26-krt. Za vrchol kariry vak povauje ronk 1968 1969, ke ako kapitn mustva priviedol belasch k vazstvu v PVP nad Barcelonou a zahral si v silnej skupine MS 1970 v Mexiku. Niekokokrt bol aj kapitnom s. reprezentcie. V mladch rokoch bol futbalovm nezbednkom, brlivkom i frajerom, no neskr rozvnym inteligentnm hrom s repektom okolia. V Slovane bol 7 rokov a u pred MS v Mexiku mu sbili, e bude mc ods do zahraniia. Vybral si Belgicko a RWD Molenbeek. Odiiel, dobre sa mu darilo, no ani netuil, e po dvoch rokoch skon. Roztrhla sa mu toti achilovka, nasledovali opercie, rehabilitcia, strata formy. Na vrchol sa u nedostal. Trnoval dorastencov i B-mustvo Molenbeeku, ba bol trnerom aj v kolektve Anderlechtu. Ke priiel koniec dtumu povolenia, akosi sa pozabudol, oslavoval dlhie ne bolo nosn a s nvratom nastali komplikcie, hrozili mu sthanm. Rozhodli sa s manelkou aj s dvoma synmi, e ostan v Bruseli ako emigranti. Z vyuenho zmonka sa stal dekoratr a so starm synom zaali podnika, mlad iiel hra futbal do Malagy. Nikdy sa nesaoval, e by mu nieo chbalo. A po 23 rokoch sa odvil prs domov, do iliny a Bratislavy. Mesto takmer nepoznval, no priatestvo so spoluhrmi obnovil. Bolo o om rozprva i spomna. Odvtedy prichdza asto, fanikovia nezabudli. V ankete storoia ho zaradili medzi 25 najlepch.

Alexander HORVÁTH

(28. 12. 1938)

Prišiel na Tehelné pole zo Žiliny roku 1963, teda po Chile, keď Dynamo Žilina vypadlo z najvyššej súťaže a on nechcel hrať v druhej lige. Slovan mal vtedy dosť výborných obrancov, ale Šaňo sa konkurencie nebál, vedel, čo dokáže. Čoskoro si vedľa Popluhára vybojoval pevné miesto. Bol tiež vysoký, výborne stavaný, elegantný i húževnatý a nekompromisný v súbojoch. S Popluhárom a Plassom hrával aj v reprezentácii. V rokoch 1964 – 1970 nastúpil 26-krát. Za vrchol kariéry však považuje ročník 1968 – 1969, keď ako kapitán mužstva priviedol belasých k víťazstvu v PVP nad Barcelonou a zahral si v silnej skupine MS 1970 v Mexiku. Niekoľkokrát bol aj kapitánom čs. reprezentácie. V mladších rokoch bol futbalovým nezbedníkom, búrlivákom či frajerom, no neskôr rozvážnym inteligentným hráčom s rešpektom okolia. V Slovane bol 7 rokov a už pred MS v Mexiku mu sľúbili, že bude môcť odísť do zahraničia. Vybral si Belgicko a RWD Molenbeek. Odišiel, dobre sa mu darilo, no ani netušil, že po dvoch rokoch skončí. Roztrhla sa mu totiž achilovka, nasledovali operácie, rehabilitácia, strata formy. Na vrchol sa už nedostal. Trénoval dorastencov i B-mužstvo Molenbeeku, ba bol trénerom aj v kolektíve Anderlechtu. Keď prišiel koniec dátumu povolenia, akosi sa pozabudol, oslavoval dlhšie než bolo únosné a s návratom nastali komplikácie, hrozili mu stíhaním. Rozhodli sa s manželkou aj s dvoma synmi, že ostanú v Bruseli ako emigranti. Z vyučeného zámočníka sa stal dekoratér a so starším synom začali podnikať, mladší išiel hrať futbal do Malagy. Nikdy sa nesťažoval, že by mu niečo chýbalo. Až po 23 rokoch sa odvážil prísť domov, do Žiliny a Bratislavy. Mesto takmer nepoznával, no priateľstvo so spoluhráčmi obnovil. Bolo o čom rozprávať i spomínať. Odvtedy prichádza často, fanúšikovia nezabudli. V ankete storočia ho zaradili medzi 25 najlepších.

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.