Úvod Klub Sieň slávy Božin LASKOV

Boin patril do mustva, ktor roku 1949 vybojovalo prv povojnov titul majstra republiky a zbavilo prask mustv hegemnie. Najm nezabudnuten tok sa o to priinil. Laskov, Paick, Tegelhoff, Preis, imansk. Vek postavy naej histrie. V tom roku dali 18, 19, 6, 24 a 17 glov. Na dnen asy nieo nepredstaviten. Pravm krdlom v tomto glostroji bol rodk z bulharskho Lokorska, obliekajci belas dres v rokoch 1947 1952. Zskal v om tri tituly majstra a na konte mal 48 ligovch glov. Osemkrt reprezentoval Bulharsko a trikrt SR. Roku 1949 nastpil v Prahe za Bulharsko proti SR, dal prv gl a jeho mustvo zvazilo 3:1. V karire odohral 169 ligovch zpasov (98 za Slovan) a dal 71 glov. tudoval v Brne a hral za SK idenice. Odtia ho zskal Slovan. Nebol neznmy, lebo sa pil dvoma titulmi majstra Bulharska s Levski Sofia. Na turnaji Balkanida ho vyhlsili za najlepieho hra. Bol vysok, rchly, dobre hlavikoval a ukazoval vea inteligencie. tudoval u ns medicnu na ktor sa v Bulharsku nemohol dosta. V Bratislave sa oenil, usadil, stle mal svoju ordinciu a vea vanch pacientov, ktor mali starosti s nosom, uami i oami. Do jeho receptov patrila aj veta: A nezabudnite portova. Po prv raz hral za Slovan v auguste 1947 a neskr sa objavil aj na spiske H, kam vtedy odili viacer hri Slovana. P rokov patril Boin medzi najlepch tonkov v republike. Mal rd oba bratislavsk kluby, Slovan i H a rozdval im svoju priaze. Trnoval deti, ale aj prv ligu, najm v Slovnafte i Trnave. Mal vroden vlastnosti pre estnos, spravodlivos a fair play. udia dodnes spomnaj ako sa v zpase s Bohemiansom za stavu 1:1 priznal rozhodcovi, e gl dal rukou a aby ho teda neuznal. Stalo sa, Bohemians aj tak prehral, ale Boin si zskal vek popularitu. Aj preto vyla o om kniha Doktor v kopakch. Chodieval na futbal, takmer a do svojej smrti.

Božin LASKOV

(15. 2. 1922 - 1. 4. 2007)

Božin patril do mužstva, ktoré roku 1949 vybojovalo prvý povojnový titul majstra republiky a zbavilo pražské mužstvá hegemónie. Najmä nezabudnuteľný útok sa o to pričinil. Laskov, Pažický, Tegelhoff, Preis, Šimanský. Veľké postavy našej histórie. V tom roku dali 18, 19, 6, 24 a 17 gólov. Na dnešné časy niečo nepredstaviteľné. Pravým krídlom v tomto gólostroji bol rodák z bulharského Lokorska, obliekajúci belasý dres v rokoch 1947 – 1952. Získal v ňom tri tituly majstra a na konte mal 48 ligových gólov. Osemkrát reprezentoval Bulharsko a trikrát ČSR. Roku 1949 nastúpil v Prahe za Bulharsko proti ČSR, dal prvý gól a jeho mužstvo zvíťazilo 3:1. V kariére odohral 169 ligových zápasov (98 za Slovan) a dal 71 gólov. Študoval v Brne a hral za SK Židenice. Odtiaľ ho získal Slovan. Nebol neznámy, lebo sa pýšil dvoma titulmi majstra Bulharska s Levski Sofia. Na turnaji Balkaniáda ho vyhlásili za najlepšieho hráča. Bol vysoký, rýchly, dobre hlavičkoval a ukazoval veľa inteligencie. Študoval u nás medicínu na ktorú sa v Bulharsku nemohol dostať. V Bratislave sa oženil, usadil, stále mal svoju ordináciu a veľa vďačných pacientov, ktorí mali starosti s nosom, ušami či očami. Do jeho receptov patrila aj veta: „A nezabudnite športovať.“ Po prvý raz hral za Slovan v auguste 1947 a neskôr sa objavil aj na súpiske ČH, kam vtedy odišli viacerí hráči Slovana. Päť rokov patril Božin medzi najlepších útočníkov v republike. Mal rád oba bratislavské kluby, Slovan i ČH a rozdával im svoju priazeň. Trénoval deti, ale aj prvú ligu, najmä v Slovnafte i Trnave. Mal vrodené vlastnosti pre čestnosť, spravodlivosť a fair play. Ľudia dodnes spomínajú ako sa v zápase s Bohemiansom za stavu 1:1 priznal rozhodcovi, že gól dal rukou a aby ho teda neuznal. Stalo sa, Bohemians aj tak prehral, ale Božin si získal veľkú popularitu. Aj preto vyšla o ňom kniha Doktor v kopačkách. Chodieval na futbal, takmer až do svojej smrti.

Neprehliadnite

Cena vstupenky je 10 eur.
Vychutnajte si elektrizujúcu atmosféru na Tehelnom poli počas zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a Olympiakos FC.
ŠK Slovan Bratislava prehral s gréckym majstrom Olympiakosom Pireus v jedenástkovom rozostrele po remíze 2:2 v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy. V play-off o skupinu Konferenčnej ligy si zmeriame sily s majstrom Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.