Úvod Klub Sieň slávy Teodor REIMANN

Poas vojnovch rokov bol spolu s I. Chodkom urite najpopulrnejm portovcom Slovenska. Urili to aj ankety odbornkov i fanikov, itateov portovch asopisov. Najm preto, e boli vborn a okrem futbalu reprezentovali aj v inch portoch. Dodo popri brankrskom umen prekvapoval aj toenm v hokeji, a na reprezentanej rovni. V belasom futbalovom drese bolo vea vbornch brankrov, no on sa stal idolom a v ankete spomedzi najlepch hrov storoia ho zaradili fanikovia do prvej dvadsiatky. Zanal v rodnom Zvolene, no v jli 1937 ho zskalo vtedy popredn mustvo FTC Fiakovo. Nezdral sa dlho, lebo prili maarsk vojsk a on odiiel do Povaskej Bystrice. Tam pomohol mustvu Sparty zska Pohr tefana Jakubca. Reimann bol svojsk, tlov brankr, thly, pohybliv a nepotrpel si na vtedy populrne robinzondy. Bol vak obratn, predvdav a vyuval viacer prvky z hokeja. Vedel u vtedy, o znamen dirigova obranu a poda dnench slov ta hru. Mnoh toky zastavoval aleko v poli. Brnku Slovenska uvonil iba zriedka, ke bol zranen. Aj SR reprezentoval pkrt. Chytal v lige i v reprezentcii vlastne ete ako dorastenec. Vetci brankri sa vtedy hrali na Reimanna, to bol ich vzor. Do K Bratislava zahlsil prestup v jeseni 1940, ale potom ho odvolal a objavil sa vo Svite. Narukoval do OAP Bratislava a priinil sa o titul majstra Slovenska 1942 1943. Po vojenine sa ho podarilo predsa len zska do K Bratislava. Bol nepretrite jednotkou v brnke, ako neskr V. Schrojf. Zskal tituly majstra republiky aj neskr (1949 1951). Mono napsa, e to bol n Plnika. Takmer desa rokov chytal na Tehelnom poli. Nastpil v 176 zpasoch, posledn ligov odchytal na jese 1954. Mal u vtedy obchod, no jeho zamestnanci zneuili jeho dobrosrdenos a Dodo sa dostal aj za mree. Ani potom nezanevrel na futbal. Trnoval vo viacerch kluboch a v Dubnici ho zastihla smr priamo za volantom, nevydralo srdce.

Teodor REIMANN

(10. 2. 1921 - 30. 8. 1982)

Počas vojnových rokov bol spolu s I. Chodákom určite najpopulárnejším športovcom Slovenska. Určili to aj ankety odborníkov i fanúšikov, čitateľov športových časopisov. Najmä preto, že boli výborní a okrem futbalu reprezentovali aj v iných športoch. „Dodo“ popri brankárskom umení prekvapoval aj útočením – v hokeji, až na reprezentačnej úrovni. V belasom futbalovom drese bolo veľa výborných brankárov, no on sa stal idolom a v ankete spomedzi najlepších hráčov storočia ho zaradili fanúšikovia do prvej dvadsiatky. Začínal v rodnom Zvolene, no v júli 1937 ho získalo vtedy popredné mužstvo FTC Fiľakovo. Nezdržal sa dlho, lebo prišli maďarské vojská a on odišiel do Považskej Bystrice. Tam pomohol mužstvu Sparty získať Pohár Štefana Jakubca. Reimann bol svojský, štýlový brankár, štíhly, pohyblivý a nepotrpel si na vtedy populárne robinzonády. Bol však obratný, predvídavý a využíval viaceré prvky z hokeja. Vedel už vtedy, čo znamená dirigovať obranu a podľa dnešných slov „čítať hru“. Mnohé útoky zastavoval ďaleko v poli. Bránku Slovenska uvoľnil iba zriedka, keď bol zranený. Aj ČSR reprezentoval päťkrát. Chytal v lige i v reprezentácii vlastne ešte ako dorastenec. Všetci brankári sa vtedy hrali „na Reimanna“, to bol ich vzor. Do ŠK Bratislava zahlásil prestup v jeseni 1940, ale potom ho odvolal a objavil sa vo Svite. Narukoval do OAP Bratislava a pričinil sa o titul majstra Slovenska 1942 – 1943. Po vojenčine sa ho podarilo predsa len získať do ŠK Bratislava. Bol nepretržite jednotkou v bránke, ako neskôr V. Schrojf. Získal tituly majstra republiky aj neskôr (1949 – 1951). Možno napísať, že to bol náš Plánička. Takmer desať rokov chytal na Tehelnom poli. Nastúpil v 176 zápasoch, posledný ligový odchytal na jeseň 1954. Mal už vtedy obchod, no jeho zamestnanci zneužili jeho dobrosrdečnosť a „Dodo“ sa dostal aj za mreže. Ani potom nezanevrel na futbal. Trénoval vo viacerých kluboch a v Dubnici ho zastihla smrť priamo za volantom, nevydržalo srdce.

Neprehliadnite

Cena vstupenky je 10 eur.
Vychutnajte si elektrizujúcu atmosféru na Tehelnom poli počas zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a Olympiakos FC.
ŠK Slovan Bratislava prehral s gréckym majstrom Olympiakosom Pireus v jedenástkovom rozostrele po remíze 2:2 v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy. V play-off o skupinu Konferenčnej ligy si zmeriame sily s majstrom Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.