Úvod Správy Prípravné zápasy Do prvého zápasu z plného tréningu

Do prvého zápasu z plného tréningu

Belasí v piatok odohrajú úvodný prípravný zápas.

Úvodný blok zimnej prípravy, ktorý belasí strávili v domácich podmienkach, uzavrie prípravné meranie síl s Podbrezovou. Úvodný výkop je v piatok o 13:00. Ako sme vás informovali, zápas sa z preventívnych dôvodov uskutoční bez prítomnosti verejnosti a médií. Priamy prenos vám ponúkneme prostredníctvom Slovan TV.

Zimná príprava sa začala 10. januára, zápas s Podbrezovou, lídrom druhej ligy, teda bude bodkou za jej druhým týždňom. „Ukončujeme prvú fázu takej hrubej prípravy. Zvolili sme si tento model, v ktorom sme si na konci chceli s niekým zahrať. Už dávnejšie sme si dohodli Podbrezovú, veľmi ambiciózne mužstvo. Poviem to tak, že hlavným cieľom je v tejto časti prípravy nezraniť sa, a samozrejme, je to predsa zápas, takže aj výsledok bude dôležitý. S takýmto zámerom budeme hráčov pripravovať. Chceme nielen dobre hrať, ale samozrejme aj vyhrať,“ povedal asistent trénera Boris Kitka.

Belasí aj počas tohto týždňa pokračovali v režime, pri ktorom trénovali síce v domácich podmienkach, no nachádzali sa v bubline v rámci sústredenia na hoteli. Naše mužstvo pokračovalo vo zväčša dvojfázových tréningoch. Aj vo štvrtok, deň pred zápasom, mali hráči na programe dve tréningové jednotky, tú druhú podvečer v pravom zimnom počasí na umelej tráve.

„Príprava zatiaľ prebehla presne podľa toho, čo sme si naplánovali. Tešíme sa, že nemáme nejaké väčšie zdravotné problémy. Vieme, že pred jarnou časťou je podstatné to, aby sme mali ten základ, čiže aby sme boli dobre pripravení po fyzickej stránke. Leto bolo krátke, hrali sme veľa zápasov, nebol ani priestor, aby sme sa tomu venovali. Každý mal teraz z toho strašiak, ale chalani to zvládli veľmi dobre. Tých 10-12 dní v hrubej príprave pracovali veľmi dobre a dnes sme im aj povedali, že sme veľmi spokojní s ich prístupom,“ pokračoval Boris Kitka.

V prvom prípravnom zápase dostávajú zväčša priestor všetci hráči, ktorých majú tréneri k dispozícii. „Určite prídu aj zmeny po polčase, uvidíme ešte podľa zdravotného stavu. Niektorí hráči hlásli menšie, ľahšie zranenia, budeme sa na to pozerať aj smerom k nedeľňajšiemu odletu na sústredenie, aby bolo mužstvo zdravotne v poriadku.“

Do hry by sa mohli vrátiť hráči, ktorých sme pre zranenia už dlho nevideli. „Vieme, že Dávid Holman i Lucas Lovat mali dlhšie, niekoľkomesačné výpadky. Lucas mal na začiatku prípravy menšie zdravotné ťažkosti, vynechal nejaké 2-3 dni, ale teraz je opäť v plnom tréningu. Aj Dávid trénuje naplno. Myslím si, že obaja sa zajtra na pár minút objavia na ihrisku,“ pokračoval Boris Kitka, ktorý ozrejmil, či už fanúšikovia uvidia aj zimnú posilu Tigrana Barseghjana. „S príchodom nového hráča vždy prichádzajú aj očakávania fanúšikov. Môžem prezradiť len to, že spomedzi tých 21-22 hráčov, ktorí sú k dispozícii, na nejakú minutáž nastúpi. Tigran mal určitý tréningový rest, pripojil sa neskôr, čiže to bude zohľadnené,“ uzavrel asistent Vladimíra Weissa st.

Predstavenie súpera

Podbrezová patrí k etablovaným druholigovým klubom, pričom v nedávnej histórii zažila aj pomerne úspešnú anabázu v najvyššej súťaži. Strávila v nej 5 sezón, najlepšie umiestnenie dosiahla v ročníku 2016/17, keď skončila piata, a len o dva body jej ušla miestenka v kvalifikácii Európskej ligy.

Železiari v oboch sezónach po vypadnutí z Fortuna ligy miešali karty na čele druhej ligy, a mohlo by platiť, že „do tretice všetko dobré“, pretože sú na najlepšej ceste k návratu medzi elitu. Po jesennej časti II. ligy zimujú na prvom mieste s bilanciou 13 víťazstiev, 1 remíza a 3 prehry, od druhej Banskej Bystrice ich delí lepšie skóre. Víťaz druhej ligy postupuje priamo, druhý tím si zmeria sily v baráži s jedenástym tímom Fortuna ligy.

V kádri Podbrezovej nájdeme viaceré známe mená z ligových trávnikov – stredný obranca Boris Godál hrával za Trenčín či Trnavu, obranca Matej Oravec pôsobil v Trnave i Dunajskej Strede. Belasú minulosť majú traja hráči – stredopoliar Erik Grendel, útočník Michal Breznaník a taktiež Marek Kuzma, najnovšia akvizícia Železiarov.

Podbrezová sa popri skúsenostiach spolieha aj na mladých, talentovaných hráčov. Jesennými výkonmi zaujali Peter Kováčik či Roland Galčík, ktorého si vyhliadla Žilina, a počas týždňa zrealizovala jeho prestup. Galčík však sezónu dohrá na hosťovaní v Podbrezovej.

Trénerom tímu je Roman Skuhravý. V prvom prípravnom zápase si Podbrezová zmerala sily so Žilinou, a pod Dubňom zvíťazila 2:1, keď sa strelecky presadili Samuel Ďatko a Peter Kováčik.

Dôležité informácie

Prípravný zápas ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová sa začína v piatok 21. januára o 13:00. Ako sme vás informovali, zápas sa odohrá bez prítomnosti verejnosti a médií, preto fanúšikov či zástupcov médií prosíme, aby rešpektovali toto rozhodnutie, a nevstupovali do priestorov Akadémie ŠK Slovan. Priamy prenos odvysielame prostredníctvom Slovan TV.

 

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Guram Kašia po prípravnom zápase v Salzburgu.
Pozrite si zostrih z prípravného zápasu.
Hodnotenie asistenta trénera Borisa Kitku po prípravnom zápase FC Red Bull Salzburg – ŠK Slovan Bratislava (1:0).

Neprehliadnite

Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.
Na Tehelnom poli sa začalo s výmenou trávnika.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.