Úvod Správy Fanúšikovia Klobúk dole za krásny čin v podaní Ultras Slovan

Klobúk dole za krásny čin v podaní Ultras Slovan

Naši fanúšikovia na Mikuláša navštívili deti v onkologickom centre na Kramároch.

Fanúšikovia belasých zo zoskupenia Ultras Slovan sa v predvianočnom období prezentovali krásnym gestom. Predvečer Mikuláša sa vydali do Národného onkologického centra na Kramároch, kde detským pacientom vyčarovali úsmev na tvári a dodali im sily v ich náročnom boji.

Slovanisti potešili deti mikulášskymi balíčkami a ukázali veľké belasé srdce, ktoré pomáha tým, ktorí to najviac potrebujú. Skupina Ultras Slovan sa rozhodla, že takéto akcie bude organizovať pravidelne každý jeden rok.

„Potešila ma iniciatíva našich fanúšikov zo skupiny Ultras Slovan, ktorí sa prezentovali krásnym gestom a pomohli tým, ktorí to najviac potrebujú. Ukázali, že im nie sú ľahostajné osudy iných ľudí. Futbaloví fanúšikovia sú na Slovensku terčom často neoprávnenej kritiky, a možno aj týmto činom otvoria oči tým, ktorí ich neprávom kritizujú. Naši priaznivci ukázali veľké srdce, keď vyčarovali úsmev na tvárach detí, ktoré bojujú s nepríjemnými ochoreniami. Za toto krásne gesto si zaslúžia veľké uznanie. Snáď si aj vďaka našim fanúšikom všetci vo vianočnom období pripomenieme, čo sú skutočné problémy a že zdravie je v živote človeka to najdôležitejšie,“ vyhlásil viceprezident ŠK Slovan Ivan Kmotrík ml.

Klub je otvorený komunikácii s akoukoľvek fanúšikovskou skupinou, ktorej cieľom je podporovať Slovan, čo v poslednom rozhovore deklaroval aj viceprezident Slovana Ivan Kmotrík ml. Sme radi, že popri novovzniknutom fanklube Slovanista sa v prebiehajúcej sezóne čoraz výraznejšie prezentujú aj fanúšikovia zo skupiny Ultras Slovan.

Naši priaznivci vytvorili skvelú atmosféru na domácom zápase s Rapidom Viedeň, vo väčšom počte následne vycestovali v lige do Žiliny, Trnavy či Nitry. Naši hráči si podporu priaznivcov vždy pochvaľujú a sú pre nich veľmi dôležití.

„Dovolím si povedať, že za stopercentnú bilanciu na ihriskách súperov vďačíme aj našim fanúšikom. Práve podpora priaznivcov mohla byť vo vonkajších zápasoch tým, čo rozhodlo v náš prospech. V Žiline či Nitre nám naši fanúšikovia vytvorili domáce prostredie, skvelí boli aj vo víťaznom derby v Trnave,“ poďakoval sa priaznivcom Ivan Kmotrík ml., ktorý ocenil aj sebareflexiu medzi fanúšikmi po stretnutí v Nitre. „Oceňujem, že sami fanúšikovia po zápase v Nitre vydali vyhlásenie, kde odsúdili nevhodné správanie niektorých jednotlivcov. Ako som už spomenul, sme otvorení komunikácii s akýmkoľvek združením priaznivcov, ktorých cieľom je podporiť Slovan. Snažíme sa hľadať riešenia a spôsoby, ako našim priaznivcom vyhovieť. Určite to však pôjde ľahšie vtedy, ak si sami fanúšikovia nastavia určité interné pravidlá, ako sa tomu stalo aj po zápase v Nitre. Vývoj vo fanúšikovských zoskupeniach v priebehu posledných mesiacov vnímam veľmi pozitívne. Pevne verím, že na nový štadión prejdeme ako klub, hráči i fanúšikovia silní a jednotní, pretože len tak môžeme byť skutočne úspešní,“ doplnil viceprezident klubu.

Zdroj titulnej foto: Ultras Slovan official

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Spoznali sme potenciálneho súpera v 2. kvalifikačnom kole Ligy majstrov.
Spoznali sme nášho súpera v prvom kvalifikačnom kole Ligy majstrov.
Vstupenka na zápas bude platiť aj ako lístok na MHD.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.