Úvod Zápasy Sezóna 2021/22 Slovnaft Cup Finále : ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava
Slovnaft Cup | 2021 / 22 | Finále | 8. máj 2022 o 17:30 | : | 10 411 divákov
1 : 2
( 0 : 0 )
49. Mustafič
FC Spartak Trnava
52. Bukata, 114. Azevedo

V búrlivej atmosfére sa vo finále podľa očakávaní začalo predovšetkým opatrne, ani jeden z tímov si nechcel dovoliť chybu. Hralo sa však vo vysokej intenzite, s množstvom súbojov. Prvý pokus vyslali hostia, Grič hlavičkoval nad. Nepekný okamih prišiel v 9. min, keď po súboji so Škrtelom zostal Čavrič ležať na trávniku pred bránou Trnavy. Čakiho museli odniesť na nosidlách, na jeho miesto naskočil Barseghjan. V 17. min sme zaznamenali prvý strelecký pokus do priestoru brány, s koncovkou Vernona si Takáč poradil. Po polhodine Abena zaváhal pri rozohrávke, Bamidele mu vzal loptu a namieril si to na Chovana, ktorý dobre zmenšil strelecký uhol a včas zasiahol. Belasí sa kombinačne presadili v 39. min, Weissovu spätnú prihrávku však obranca zrazil na roh.

Druhý polčas sa začal zostra. Belasí zatlačili Spartak a v 49. min boli odmenení prvým gólom stretnutia. Weissovu strelu zrazil brániaci hráč presne k Mustafičovi, ktorý zvnútra šestnástky trafil krížnou strelou k vzdialenejšej žrdi, Takáč sa naťahoval márne – 1:0. Náskok vydržal ani nie dve minúty. Po centri Mikoviča hlavičkoval Bukata a Vernon ešte nešťastne tečoval loptu mimo Chovanov dosah – 1:1. Rušnú fázu uzavrel Barseghjan, ktorý mieril tesne vedľa. V 76. min sa zápas skončil pre Weissa ml., ktorého nahradil Green. Práve Green v 88. min vyslal strelecký pokus k pravej žrdi, Takáč loptu pokryl. Po riadnom hracom čase sa duel skončil nerozhodne 1:1, na Tehelnom poli sa teda muselo predlžovať.

V prvom predĺžení mali úvodný náznak belasí, Hrnčárov strieľaný center však zrazili brániaci hráči. Zakrátko musel zasahovať Chovan proti prudkej strele Bamideleho k bližšej žrdi. V závere úvodného predĺženia ešte Green hlavičkoval z dobrej pozície nad.

V 113. min prihral čerstvý Holman ďalšiemu striedajúcemu hráčovi Zmrhalovi, ten to skúsil k pravej žrdi, no Takáč zasiahol. O minútu neskôr sme prehrávali, keď Chovan neudržal strelu spoza šestnástky a Azevedo ho zblízka prekonal - 1:2. Ani záverečná snaha belasých už úspech neslávila.

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 1:2 (0:0) po predĺžení

Góly: 49. Mustafič – 52. Bukata, 114. Azevedo

Žlté karty: 56. Mustafič, 66. Barseghjan, 67. Kankava, 102. Šaponjič, 120. Abena – 54. Savvidis, 54. Škrtel, 69. Bukata, 103. Tumma, 114. Azevedo, 120. Čurma, 120. Grič, 120. Takáč

Rozhodovali: Ziemba – Vorel, Weiss

Návšteva: 10 411 divákov

Slovan: Chovan – Hrnčár, Kašia, Abena, Vernon (116. Adler) – Kankava, Rabiu – Čavrič (10. Barseghjan), Mustafič (112. Holman), Weiss (76. Green) - Šaponjič (112. Zmrhal)

Spartak: Takáč – Čurma, Škrtel, Tumma – Savvidis (106. Azevedo) – Bukata (90. Koštrna), Grič, Procházka (115. Kóša), Mikovič (70. Kozak) – Ristovski, Bamidele (106. Iván)