Úvod Zápasy Sezóna 2021/22 Slovnaft Cup 6 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce
Slovnaft Cup | 2021 / 22 | 6 .kolo | 15. marec 2022 o 16:00 | Tehelné pole | 1327 divákov
2 : 0
( 0 : 0 )
53. Weiss, 73. Zmrhal
FC ViOn Zlaté Moravce

Vladimír Weiss st.
(tréner Slovana)

„Tešíme sa z postupu, dá sa povedať, že to bola naša povinnosť. ViOn prišiel dobre pripravený. My sme hrali prvý polčas slabo proti dobre organizovanej hre. Vieme, čo ViOn hrá, snaží sa vyššie napádať, v strede hrajú prakticky 1 na 1, prišli dobre pripravení a boli snaživí. Druhý polčas bol z našej strany lepší, dali sme dva góly. Bolo tam niekoľko šancí, ktoré sme nepremenili, chceli sme to zavrieť skôr. Dnes je hlavný postup, druhý polčas bol dobrý, ukázala sa v ňom kvalita. Počkáme si na piatkový žreb, chceme ísť do finále a získať pohár. Určite tam bude jeden ťažký súper, zajtra hrajú Žilina s Trnavou, čiže jeden silnejší vypadne. Aj ostatní sa však budú snažiť o finále a pohár. V sobotu nás čaká doma Sereď, chceme potvrdiť náskok v lige, aj keď to nebude ľahké, Sereď hrá dobre. Tešíme sa na sobotňajší zápas. Potom je na programe pauza, hráčom som dal za podmienku vyhrať tieto dva duely, podľa toho budú mať aj oddych počas reprezentačnej prestávky. Verím, že to dopadne dobre, a potom sa budeme môcť pripravovať na zvyšok sezóny."

Ľuboš Benkovský
(tréner ViOnu)

„Chceli sme hrať koncentrovane a hlavne čo najrýchlejšie smerom dopredu a čo najkolmejšie, prípadne otvoriť zápas nejakým gólom. Mali sme tam jednu veľkú príležitosť, Taofiq Jibril trafil zo stredu ihriska brvno. Súper do druhého polčasu prestriedal. My sme sa snažili držať tempo, ale keď príde Vladimír Weiss ml., tak prinesie rozdiel. Dokáže na seba naviazať strašne veľa hráčov, čím sa otvoria ďalšie a ďalšie priestory, čo sa už veľmi ťažko bráni. Snažili sme sa byť naďalej koncentrovaní a pokračovať v nastavenej ceste. Prišiel prvý gól, otočiť takýto zápas je z našej strany veľmi ťažké, no naďalej sme sa snažili držať koncentráciu, aby sme nedostali viac gólov a čo najserióznejšie dohrali toto stretnutie.“