Úvod Zápasy Sezóna 2021/22 Fortuna liga 29 .kolo: FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2021 / 22 | 29 .kolo | 24. apríl 2022 o 19:30 | 6290 divákov
2 : 0
( 1 : 0 )
FK DAC 1904 Dunajská Streda
45. Balogh, 70. Krstovič

Popri dlhodobo zranených hráčoch a potrestanom Tigranovi Barseghjanovi neboli zo zdravotných príčin k dispozícii ani Vladimír Weiss ml. a Jaromír Zmrhal. Belasí mali v príjemnom jarnom počasí aktívny vstup do stretnutia. Prvý strelecký pokus vyslal už po necelých dvoch minútach Šaponjič, no nemieril presne. V 6. min mohli ísť belasí do vedenia – Lovat našiel dobrým centrom Hrnčára, ten však trafil len do brankára Veszelinova. Zakrátko vystrelil Kankava nad bránu. Úvodnú štvrťhodinu uzavrela ďalšia naša príležitosť. Božikov sa vydal na útočný výpad a centrom našiel Pauscheka, ktorého hlavičku z bezprostrednej blízkosti zneškodnil Veszelinov. Domáci pozorne bránili, prvýkrát pohrozili v 20. min, keď Chovan chytil nepríjemnú strelu v podaní Verlindena. Belasí hneď kontrovali, dlhý nákop preletel až ku Greenovi, ktorý tiesnený Pintom zakončil, no Veszelinov opäť zasiahol. V 32. min sme dostali loptu do siete, no gólové oslavy zrušil signalizovaný ofsajd Šaponjiča. Záver prvého polčasu patril domácim. Najprv Balogh hlavičkoval vedľa, potom Chovan zasiahol pri prudkom pokuse Verlindena. V nadstavenom čase však už Verlinden odcentroval z ľavej strany, lopta preletela ponad všetkých belasých vrátane Chovana a Balogh na zadnej žrdi hlavičkoval do odkrytej brány – 1:0. Mohlo to byť ešte horšie, Ciganiks po prečíslení v tutovke mieril tesne vedľa.

V úvode druhého polčasu bol v dobrej pozícii v šestnástke Hrnčár, no ani na dvakrát nedokázal zakončiť cez brániaceho hráča. Belasí sa pochopiteľne snažili o vyrovnanie, DAC sa pri náskoku začal viac koncentrovať na pevnú defenzívu. Šance teda prichádzali len ťažko. Vladimír Weiss st. v 66. min dvakrát striedal, namiesto Pauscheka s Mustafičom prišli Čavrič a Rabiu. Od 70. min sme to mali ešte náročnejšie. Balogh vyslal strieľaný center, Krstovičovu koncovku Chovan na prvý pokus reflexívne zmaril, na dorážku však už dosiahnuť nemohol – 2:0.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 2:0 (1:0)

Góly: 45. Balogh, 70. Krstovič

Žlté karty: 34. Brunetti, 55. Njie, 71. Krstovič, 88. Moumou – 42. Lovat, 62. Mustafič

Rozhodovali: Gemzický – Štrbo, Vitko

Návšteva: 6290 divákov

Dunajská Streda: Veszelinov – Pinto, Kružliak, Brunetti, Ciganiks – Nebyla (90. Andrezinho), Njie – Szánthó (68. Zuberu), Balogh (78. Muhamedbegovič), Verlinden (68. Moumou) – Krstovič (90. Bögi)

Slovan: Chovan – Pauschek (66. Čavrič), Kašia (76. Adler), Božikov, Lovat – Agbo, Kankava – Hrnčár, Mustafič (66. Rabiu), Green (76. Holman) – Šaponjič (76. Mráz)