Úvod Zápasy Sezóna 2021/22 Fortuna liga 27 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FK DAC 1904 Dunajská Streda

(tréner Slovana)

„My sme dnes odohrali ťažký zápas, v ktorom sme chceli vyhrať, čo sa podarilo, s tým je spokojnosť. Myslím si, že v prvom polčase sme hrali pod svoje možnosti, no nepanikárili sme. Dali sme ešte do prestávky gól. V kabíne som hráčom povedal, že sa treba upokojiť a zhodiť zo seba stres z toho, že sme sa už dnes mohli stať majstrami. Mali sme výborný vstup do druhého polčasu, po góle na 2:0 prišlo niekoľko skvelých momentov a tretí gól. Za druhé dejstvo sme si zaslúžili vyhrať, dá sa povedať, že v tom prvom bola Dunajská Streda lepšia. Vpredu mala niekoľko rýchlych vecí a má niekoľko šikovných hráčov, ktorí sú na tom rýchlostne dobre. Je to tím s budúcnosťou, je tam vidieť trénerova pečať na dobrej defenzíve, aj keď sme dnes trestali ich chyby. S druhým polčasom som spokojný, s výsledkom tiež. Ideme ďalej. Už v piatok hráme v Ružomberku. Pôjdeme si po titul a minimálne po bod, ktorý nám ho zaručí, no rešpektujem silu Ružomberka, najmä doma, preto sa musíme veľmi dobre pripraviť. Určite nás budú chcieť zdolať. Máme ohraničené mužstvo čo sa týka ofenzívy, Vlado (Vladimír Weiss ml., pozn. red.) má stopku pre karty, Tigran má trest, možností hore nemáme toľko ako dole, kde máme prakticky dve obrany, keď dnes celá jedna obrana sedela na lavičke."

Joao Janeiro
(tréner Dunajskej Stredy)

„Bol to veľmi dobrý a pre divákov zábavný zápas. Skóre po prvom polčase nás bolelo, pretože sme v ňom mali veľmi dobré šance na skórovanie. Namiesto toho prišla chyba, ktorá sa futbale stáva, a Slovan nás za ňu tvrdo potrestal. V druhom polčase sme pri rozohrávke mali loptu, no po pár desiatkach sekúnd sme prehrávali 0:2. Potom sa už mohlo stať všetko, zápas bol totálne otvorený, skóre mohlo byť akékoľvek, či už priaznivejšie pre Slovan alebo pre nás. Slovan však veľmi dobre využil šance, ktoré dnes mal.“