Úvod Zápasy Sezóna 2021/22 Fortuna liga 23 .kolo: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava

(tréner Slovana)

„Myslím si, že sme videli vynikajúci zápas vo výbornom tempe. Očakávali sme ťažký duel, žilinskí chlapci vedia hrať futbal vo svojom systéme. Pri prečísleniach po súbojoch 1 na 1 sa dostávali do výhodných pozícií. Dá sa povedať, že sme v prvom polčase nehrali dobre, Žilina bola v prvom polčase lepšia, rýchlejšia. My sme boli lepší v úvode druhého dejstva, nevyužili sme svoje šance, dostali sme gól na 1:2. Musel som zariskovať, prišli hráči, ktorí priniesli oživenie a obrat. Dvakrát sme doťahovali, aj preto si tieto tri body veľmi vážim, v danej situácii majú cenu zlata. Kľúčoví hráči dokážu zapnúť aj vo chvíľach, keď sa nedarí, tak ako dnes Vlado (Vladimír Weiss ml., pozn. red.), ktorý prakticky rozhodol zápas. Hral samozrejme s mužstvom, dal dva góly a pridal asistenciu, na to tam je a na to sem prišiel, aby pomáhal mužstvu. S víťazstvom som veľmi spokojný, vyhrali sme výborný zápas, v ktorom mala aj Žilina svoje momenty. Mohlo sa to skončiť aj 3:3 či 2:4, aj domáci brankár podržal a mal dva-tri skvelé zákroky. V ťažkom zápase sme dosiahli veľmi cenný triumf."

Peter Černák
(tréner Žiliny)

„Súhlasím s pánom trénerom v tom, že sme videli veľmi dobrý zápas. S výborným súperom sme odohrali vynikajúci duel, mrzí nás, že sme dvakrát viedli a nedotiahli sme to do úspešného konca. Slovan znovu ukázal svoju individuálnu kvalitu. Pri všetkej úcte a rešpekte k súperovi nás mrzí, že sme to nedotiahli. Mali sme veľmi dobrý prvý polčas, v jeho priebehu sme si vytvorili aj ďalšie šance. Slovan ich mal viac po prestávke, keď nás podržal brankár. Pri detailoch sme dnes sklamali, pri druhom góle sme dali Vladimírovi Weissovi ml. viac času a priestoru. Mrzí nás to, som však naozaj hrdý na chalanov a na to, aký výkon podali, a ako sú ochotní makať a pracovať. Dnes sa to nezišlo s dobrým výsledkom.“