Úvod Zápasy Sezóna 2021/22 Európska konferenčná liga UEFA Skupina F: ŠK Slovan Bratislava - Lincoln Red Imps F.C.
Konferenčná liga | 2021 / 22 | Skupina F | 21. október 2021 o 21:00 | Tehelné Pole | 6108 divákov
2 : 0
( 0 : 0 )
46. Green, 84. Henty
Lincoln Red Imps F.C.

Belasí otvorili duel dobrou príležitosťou, Mráz však zblízka zakončil len do brankára. Lincoln odpovedal v 9. min, keď Lopes zakončoval z bezprostrednej blízkosti, Chovan vyrazil na roh. Belasí sa snažili prechádzať cez sformovanú defenzívu Lincolnu, vyšlo im to v 20. min, Green zblízka nezakončil dostatočne dôrazne. Onedlho mieril Henty z priameho kopu nad bránu. Aj Lincoln bol nebezpečný, v 26. min vykombinoval našu obranu a Britto netrafil odkrytú bránu. Belasí boli v závere polčasu blízko k prvému gólu. Zmrhal sa uvoľnil na ľavej strane, vystrelil a trafil žrď. Čavrič z následnej dorážky tesne minul odkrytú bránu.

Belasým výborne vyšiel vstup do druhého polčasu. V 46. min vyslal Medveděv z pravej strany center pred bránu a Green usmernil loptu mimo dosah brankára a do siete – 1:0. Druhý gól mohol prísť v 58. min, Čavričovu prudkú strelu najprv zrazil obranca, a Green mieril vysoko nad. Vladimír Weiss st. v 67. min dvakrát striedal, namiesto Greena a Mráza prišli do hry Dražič s Adlerom. V 70. min strieľal zvnútra šestnástky Henty, našiel len pripraveného Coleinga. Dôležitý druhý gól sme dali v 84. min, keď center Medveděva zo štandardky preletel po teči Božikova do stredu šestnástky a Henty zblízka prekonal Coleinga - 2:0. V závere sme si už dôležité víťazstvo postrážili.

ŠK Slovan Bratislava – Lincoln Red Imps 2:0 (0:0)

Góly: 46. Green, 84. Henty

Žlté karty: 54. Henty, 56. Božikov, 90. Dražič - 45. Toscano

Rozhodovali: Thorarinsson – Sigurdsson, Sigurdarson (všetci Island)

Návšteva: 6108 divákov

Slovan: Chovan – Medveděv (90. Hrnčár), Kašia, Božikov, Zmrhal – Čavrič (74. Rabiu), Kankava, Agbo, Green (67. Dražič) – Mráz (67. Adler), Henty (90. Lichý)

Lincoln: Coleing – Wiseman (51. Sergeant), R. Chipolina, Lopes, Toscano – Yahaya, Torrilla (71. Aňon), Rosa – Britto (71. J. Chipolina), K. Gómez (82. Casciaro), Carralero (82. Ronan)

• 46' 2 : 0 19 Green