Úvod Zápasy Sezóna 2021/22 Európska konferenčná liga UEFA Skupina F: ŠK Slovan Bratislava - FC Kodaň
Konferenčná liga | 2021 / 22 | Skupina F | 16. september 2021 o 18:45 | Tehelné Pole | 9833 divákov
1 : 3
( 1 : 2 )
21. Henty
FC Kodaň
18. a 68. Wind (druhý z 11 m), 42. Stage

Belasí vstúpili do zápasu aktívne a ofenzívne, v úvodnej desaťminútovke boli iniciatívnejším tímom. Vedenia sa však ujali hostia z Dánska. V 18. min si Wind naskočil na bližšej žrdi na center z rohu a hlavičkou prekonal Chovana – 0:1. Belasí o tri minúty odpovedali najlepším možným spôsobom. Green nacentroval z rohu taktiež na bližšiu žrď a Henty ideálne hlavou ideálne trafil loptu, ktorá zapadla k vzdialenejšej žrdi do siete – 1:1. Hralo sa v dobrom tempe, tímy si striedali fázy, keď dlhšie držali loptu na kopačkách. Slovanisti mali ďalšiu dobrú príležitosť po centri Zmrhala zo štandardky, Božikov hlavičkoval tesne vedľa. V závere polčasu prišiel nepríjemný úder. Dvaja hráči Kodane postupovali po našej strate v strede poľa sami na Chovana a Stage poslal hostí do vedenia – 1:2.

Druhý polčas otvoril veľkou šancou Kodaň, Böving prudko vystrelil zo šestnástkového oblúka a lopta zrejme aj s prispením zásahu Chovana skončila na brvne. Belasí však opäť prebrali do rúk iniciatívu. Dobrú možnosť mali po zisku lopty v strede a prihrávke Mráza na Hentyho, brankár Grabara však včas vybehol a odvrátil loptu na roh. Ďalší tvrdý úder sme inkasovali v 68. min, keď síce Chovan najprv vyrazil prudkú strelu Biela, no rozhodca po následnom súboji Zmrhala s Diksom ukázal na biely bod. Wind penaltu premenil – 1:3. Belasí sa snažili vrátiť do stretnutia, nádejná bola hlavička Dražiča z 78. min, ktorý mieril tesne nad. Kodaň čakal na brejky, v 81. min sme mali aj šťastie, keď tečovaná strela tesne minula našu bránu. V závere sme sa snažili ešte vykresať nádej, skóre sa však už nezmenilo.

ŠK Slovan Bratislava – FC Kodaň 1:3 (1:2)

Góly: 21. Henty – 18. a 68. Wind (druhý z 11 m), 42. Stage

Žlté karty: 10. Čavrič, 13. Božikov – 59. Zeca, 72. Stage

Rozhodovali: Fabbri – Peretti, Bindoni (všetci Taliansko)

Návšteva: 9833 divákov (povolených 75 % kapacity)

Slovan: Chovan – Pauschek (78. Adler), Kašia, Božikov, Zmrhal – Čavrič (69. Dražič), Agbo, Kankava, Green – Mráz, Henty (83. Lichý)

Kodaň: Grabara – Diks, Chočolava, Boilesen, Kristiansen – Stage (86. Baldursson), Zeca, Lerager (78. Johannesson) – Biel (86. Wilczek), Wind (79. Höjlund), Böving (70. Ankersen)

• 18' 1 : 3 23 Wind