Úvod Zápasy Sezóna 2021/22 Európska liga Play-off: ŠK Slovan Bratislava - Olympiakos FC
Európska liga | 2021 / 22 | Play-off | 26. august 2021 o 20:45 | Tehelné pole | 7201 divákov
2 : 2
( 1 : 1 )
42. Henty, 62. Green
Olympiakos FC
33. El-Arrabi, 54. Onyekuru

Belasí začali nebojácne a mali prvú veľkú šancu zápasu. V 14. min sa Henty doslova prebojoval do zakončenia, bol zoči-voči Vaclíkovi, jeho strelu však zastavila pravá žrď. Duel významne ovplyvnila 26. min, keď bol Vernon vylúčený po kontakte s Camarom. Olympiakos v 33. min navyše skóroval, keď El-Arrabi hlavičkoval k pravej žrdi – 0:1. Belasí sa nevzdávali. Zakrátko mohol vyrovnať Čavrič, z pravej strany však mieril nad. Vyrovnanie prišlo v 41. min, keď Weiss posunul naľavo Zmrhalovi, ten vyslal strieľaný center do stredu šestnástky a Henty trafil do siete – 1:1. V samom závere prvého polčasu ešte Green predviedol peknú akciu, Vaclíka však neprekonal.

Olympiakos šiel v 54. min opäť do vedenia, keď Valbuena rýchlo rozohral štandardku a Onyekuru trafil od žrde do siete – 1:2. Po hodine hry mal obrovskú príležitosť El-Arrabi, Chovan predviedol výborný reflexívny zákrok. Slovanisti v 62. min opäť vyrovnali, keď Henty aktivitou vybojoval roh. Zmrhalov predĺžený center si našiel na zadnej žrdi Green a skóroval – 2:2.

ŠK Slovan Bratislava – Olympiakos Pireus 2:2 (1:1)

Góly: 42. Henty, 62. Green – 33. El-Arrabi, 54. Onyekuru

Žlté karty: 38. Weiss – 11. M. Camara, 78. Vrousai

Červená karta: 26. Vernon

Rozhodovali: Aytekin – Dietz, Schaal (všetci Nemecko)

Návšteva: 7201 divákov

Slovan: Chovan – Pauschek (85. Križan), Kašia, Božikov, Vernon – Kankava – Čavrič (67. de Kamps), Weiss (79. Strelec), Zmrhal, Green (85. Hrnčár) – Henty (79. Dražič)

Olympiakos: Vaclík – Lala, Sokratis, Cissé, Reabciuk – M. Camara (36. Bouchalakis), M´Vila (72. Kunde) – Valbuena (60. Lopes), A. Camara, Onyekuru (72. Hassan) – El-Arrabi (72. Vrousai)

• 33' 2 : 2 11 El–Arabi
  • 42' 2 : 2 9 Henty
  • 54' 2 : 2 7 Onyekuru
  • 62' 2 : 2 19 Green