Úvod Zápasy Sezóna 2021/22 Fortuna liga 19 .kolo: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava

Zápasový report

Belasí nastúpili okrem dlhodobejších maródov aj bez chorého Jurija Medveděva, v bráne dostal príležitosť Michal Šulla. V chladnom počasí boli belasí v úvode nebezpečnejší. Prvé zakončenie prišlo v 13. min, keď Zmrhal centroval a Green hlavičkoval do pripraveného Belka. Zakrátko vyslal Kankava prudkú strelu, ktorá preletela tesne nad brvnom. Žilina prvýkrát pohrozila v 17. min, Fazlagič na dvakrát vystrelil spoza šestnástky, Šulla chytil. V 21. min sme mali k dispozícii štandardnú situáciu z pravej strany. Green vyslal ideálny center, Mráz v šestnástke hlavičkoval a poslal loptu k vzdialenejšej žrdi, Belko sa naťahoval márne – 0:1. O dve minúty mohol Green pridať druhý gól, po peknej kolmici od Hrnčára postupoval sám na Belka, no trafil žilinského brankára. Žilina sa neustále snažila vytvoriť v útoku nebezpečné situácie, no naša defenzíva pracovala spoľahlivo. Prvý polčas uzavrel v 42. min Mráz, ktorý sa uvoľnil v šestnástke, jeho tečovaná strela letela nad.

Po prestávke musel ako prvý zasiahnuť Šulla, ktorý vyrazil strelu Gona zo strednej vzdialenosti. Domáci zvýšili aktivitu, belasí však dobre bránili a snažil sa vyrážať do brejkov. V 62. min po jednom z nich nabil Hrnčár pod seba Dražičovi, jeho pokus zneškodnil Belko. Blízko k druhému gólu sme boli v 71. min, keď si Zmrhal narazil s Weissom, vyslal prudkú strelu, Belko však vyrazil. Žilina v 73. min z ničoho-nič vyrovnala, keď si Anang narazil loptu s Paurom a prestrelil Šullu – 1:1. O necelé dve minúty sme mohli opäť viesť, Weiss pekne vystrelil k ľavej žrdi, Belko loptu dokázal vytlačiť. V závere chceli obaja vyhrať, nerozhodný výsledok sa však už nezmenil.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:1)

Góly: 73. Anang - 21. Mráz

Žlté karty: 20. Fazlagič, 59. Slebodník, 87. Paur, 89. Goljan - 90. Kankava

Rozhodovali: Ziemba – Poláček, Bednár

Bez divákov

Slovan: Šulla – Hrnčár, Kašia, Abena, Zmrhal – Agbo, Kankava – Green, Dražič (64. Čavrič), Weiss - Mráz

Žilina: Belko – Rusnák, Kopas, Minárik, Anang – Fazlagič – Kaprálik (74. Goljan), Gono, Slebodník (63. Paur), Jánošík (63. Ďuriš) – Iľko