Úvod Zápasy Sezóna 2021/22 Fortuna liga 17 .kolo: FC ViOn Zlaté Moravce - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2021 / 22 | 17 .kolo | 3. december 2021 o 17:00 |
1 : 2
( 0 : 0 )
FC ViOn Zlaté Moravce
90. Ďubek
61. Rabiu, 82. Weiss

Belasí nastúpili oproti pondelkovému zápasu v Seredi s viacerými zmenami i pozmeneným rozostavením. V mimoriadne chladnom počasí, avšak na dobre pripravenom teréne, to bolo od úvodu dobýjanie pevného obranného valu Zlatých Moraviec. Domáci sa navyše po zisku lopty snažili vyrážať do nebezpečných brejkov. Väčšie šance však mali spočiatku belasí. Už v 5. min po Weissovom centri z rohu hlavičkoval na bližšej žrdi Božikov, a Kira loptu vytlačil nad brvno. Vzápätí prvýkrát pohrozil aj ViOn, Mondekovu koncovku vyrazil Chovan na roh. V 11. min vysunul Kankava peknou kolmicou Greena, ten postupoval sám na Kiru, z toho mini-súboja však lepšie vyšiel domáci brankár. Ďalšie minúty sa niesli v snahe Slovana prekonať pozornú obranu domácich. Po polhodine hry Weiss pekne prihral dovnútra šestnástky Hentymu, ktorý mieril vysoko nad. Aj v 35. min sme videli spoluprácu dvojice Weiss – Henty, prvý menovaný centroval, druhý hlavičkoval, no Kira bol pripravený. O minútu mohol skórovať ViOn, keď Abena nedostatočne razantne odvrátil loptu po dlhom nákope domácich, čo využil Švec, no Chovan podržal tím a zmaril jeho strelu zblízka.

Vladimír Weiss st. cez prestávku pozmenil rozostavenie, do stredu obrany sa zasunul Agbo, na ľavý kraj sa posunul Božikov a pod hrot šiel Weiss ml. Druhé dejstvo otvorila hlavička Hentyho nad bránu. V 56. min sme prežili nepríjemnú skrumáž pred našou bránou, po ktorej lopta letela tesne vedľa ľavej žrde. Kankava kontroval prudkou strelou, ktorá mierila tesne vedľa. Dočkali sme sa v 61. min po tom, ako Medveděv sprava vyslal strieľaný center pred bránu. Kankava sa k strele nedostal, no Rabiu už áno, a jeho pokus zapadol k ľavej žrdi do siete – 0:1. Náskok mohol v 68. min poistiť Medveděv, z pravej strany tesne minul. Belasí v 75. min dostali loptu druhýkrát do siete po koncovke Hentyho, hlavný arbiter však po konzultácii s VAR gól pre ofsajd neuznal. Vytúženú poistku pridal v 82. min Weiss, ktorý z 20 metrov po prihrávke Medveděva pekne umiestnil loptu k pravej žrdi - 0:2. V závere ešte Mráz po peknom pase Medveděva vystrelil z prvej nad bránu. ViOn v nadstavení ešte znížil po strele Ďubeka zblízka, na našom trojbodovom zisku to však už nič nezmenilo.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:0)

Góly: 90. Ďubek - 61. Rabiu, 82. Weiss

Žltá karta: 44. Gamboš (ViOn)

Rozhodovali: Očenáš – Štrbo, Vorel

Bez divákov

ViOn: Kira – Čögley, Tóth, Menich, Čonka – Bednár, Sloboda – Mondek, Gamboš (82. P. Kolesár), Kyziridis – M. Švec (69. Ďubek)

Slovan: Chovan – Medveděv, Abena (90. Lichý), Božikov, Zmrhal (85. Mráz) – Agbo – Green (74. Dražič), Rabiu (85. Vernon), Kankava, Weiss - Henty (90. Hrnčár)

• 61' 0:1 10 Rabiu
  • 82' 0:2 7 Weiss