Úvod Zápasy Sezóna 2021/22 Fortuna liga 9 .kolo: FK Senica - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2021 / 22 | 9 .kolo | 25. september 2021 o 18:00 | 1114 divákov
0 : 3
( 0 : 3 )
FK Senica
2. Dražič, 26. a 35. Mráz

V zostave belasých nastala na poslednú chvíľu vynútená zmena. Michal Šulla musel počas rozcvičky pre zdravotné ťažkosti predčasne zísť z ihriska, v bráne belasých teda začínal zápas Adrián Chovan. Po zranení sa do základnej zostavy vrátil Jurij Medveděv, rovnako po menšom výpadku hral od začiatku opäť kapitán Vasil Božikov.

Belasí vstúpili do stretnutia mimoriadne aktívne, a už po úvodnej akcii mohli otvoriť skóre. Prišlo to napokon v 2. min, keď Vernonov center tečoval Dražič mimo dosahu brankára, a viedli sme – 0:1. Aktivita pokračovala. Mráz mieril po centri Medveděva tesne nad, a Dražič z 20 metrov „obaľovačkou“ poriadne vystrašil brankár Ravasa. Senica sa prvýkrát pripomenula v 22. min, pokusy Oršulu však zablokovali naši obrancovia. Okamžite odpovedal Adler, ktorý to skúsil z uhla prudko k bližšej žrdi, Ravas vyrazil na roh. V 26. min Adler v situácii dvoch proti jednému ideálne ponúkol loptu napravo Mrázovi, ktorý s prehľadom prekonal Ravasa – 0:2. Vzápätí Vernon hlavičkoval po centri z rohu, Ravas na dvakrát zasiahol. Ďalšiu peknú akciu sme predviedli v 35. min, keď Dražič napravo vysunul Medveděva. Ten vyslal prudký strieľaný center pred bránu a Mráz na zadnej žrdi doklepol loptu do siete – 0:3.

Senica cez prestávku dvakrát striedala, a snažila sa ešte niečo urobiť s priebehom stretnutia. Druhý polčas otvoril Halabrín strelou zo strednej vzdialenosti, Chovan zasiahol pri ľavej žrdi. Zakrátko hlavičkoval Sukisa nad. Belasí si kontrolovali náskok a stále sa prejavovali aj v ofenzíve. Green v 63. min prešiel stredom poľa, jeho tečovaný pokus letel tesne mimo Ravasovej brány. Aj Vladimír Weiss st. postupne striedal, do hry prišli Henty i Lichý. V 73. min Vernon pekne potiahol loptu na útočnú polovicu a prihral naľavo Hentymu, ktorého prudká strela letela tesne nad bránu. Belasí v 79. min pohrozili po rohu, Henty hlavou dobre mieril k žrdi, Ravas loptu vytlačil na roh. Pekný futbalový moment predviedol v 83. min Sukisa, ktorý nožničkami mieril tesne vedľa Chovanovej brány. V závere sa už skóre nezmenilo, belasí si odviezli cenné tri body.

FK Senica – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:3)

Góly: 2. Dražič, 26. a 35. Mráz

Žlté karty: 38. Sukisa, 69. Kučera, 74. Gáč, 84. Šimčák - 80. Green

Rozhodovali: Marhefka – Hrmo, Vitko

Návšteva: 1114 divákov (k dispozícii 25 % kapacity)

Senica: Ravas – Twardek, Pavlík, Gáč, Šimčák – Halabrín (65. Vikri), Duda (46. Niarchos) – Oršula (65. Kučera), Jurdík (46. Mašulovič), Šumbera - Sukisa (86. J. Buchel)

Slovan: Chovan – Medveděv, Kašia (90. Mustafič), Božikov, Vernon – Kankava (68. Lichý), de Kamps – Dražič (81. Rabiu), Adler, Green (81. Hrnčár) – Mráz (68. Henty)

• 3' 0:1 13 Dražič