Úvod Zápasy Sezóna 2021/22 Príprava A 2 .kolo: FC Gazovik Orenburg - ŠK Slovan Bratislava
Príprava | 2021 / 22 | 2 .kolo | 24. jún 2021 o 17:00 | Lindabrunn
0 : 1
( 0 : 1 )
FC Gazovik Orenburg
15. Ratao

V Lindabrunne sa belasí dočkali kvalitne pripraveného trávnika a najmä vítaného schladenia v podobe dažďa. Vladimír Weiss st. dal dôveru siedmim hráčom, ktorí boli v zostave v druhom polčase v nedeľňajšom stretnutí s Kapfenbergerom. Od úvodu to boli slovanisti, ktorí mali loptu častejšie na kopačkách. Ich aktivita vyústila v otvárací gól stretnutia. Po štvrťhodine hry centroval Holman zo štandardnej situácie na bližšiu žrď a Ratao pohotovo z voleja prekonal brankára – 0:1. Orenburg kontroval v 23. min, ruský útočník prehodil vybiehajúceho Chovana, no Božikov bravúrne ešte na bránkovej čiare odvrátil loptu do bezpečia. Belasí boli naďalej nebezpeční zo štandardiek, po ďalšom centri Holmana, tentoraz z rohu, hlavičkoval Božikov tesne vedľa. Orenburg nemal veľa streleckých pokusov, ak však nejaké prišli, boli nebezpečné. Platilo to aj v 41. min, po prudkej krížnej strele Šabolina sa vyznamenal Chovan. Prvé dejstvo uzavrel Henty pekným prestrčením lopty na Rataa, jeho pokus Gošev pokryl.

Vladimír Weiss st. cez polčas urobil jednu zmenu, do hry prišiel Jaba Kankava, ktorý vystriedal Joeriho de Kampsa. Aj po prestávke boli belasí aktívnejší. Henty sa v 47. min presadil netradične na ľavom krídle, odkiaľ našiel v strede Čavriča, jeho strelu z prvej brankár vyrazil na roh. Orenburg sa dostával do šance v 53. min, po aktivite Preeva však pohotovo zasiahol Kankava. Vzápätí Syčevoj nebezpečne vystrelil spoza šestnástky, Chovan zasiahol pri svojej pravej žrdi. Belasí v 66. min trikrát striedali, a hneď vzápätí mohli skórovať po štandardnej situácii. Po centri Dražiča sa pred bránou presadil vo vzduchu Božikov, Gošev loptu vytlačil na roh. Striedajúci Hrnčár sa hneď po svojom príchode na ihrisko snažil prehodiť vybiehajúceho ruského brankára, ktorému však ešte pomohol obranca. Hrnčár to skúšal aj v 82. min, jeho strelu na bližšiu žrď vyrazil Gošev na roh. Ďalší striedajúci hráč, debutant Zmrhal, bol v 85. min v dobrej pozícii na zadnej žrdi, jeho pokus zrazil brániaci hráč. Následne belasí pekne zakombinovali, Mustafič dal naľavo Danielovi, ktorý neuspel zoči-voči Goševovi. Orenburg ešte pohrozil po dlhom nákope, na ktorý si zbiehal útočník, avšak Chovan výborne vybehol ďaleko za svoju šestnástku. Belasí si už svoje víťazstvo postrážili a zopakovali výsledok s Orenburgom z januára 2020, keď tiež triumfovali 1:0.

FC Orenburg – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)

Gól: 15. Ratao

Slovan: Chovan – Medveděv (81. Zmrhal), Kashia (87. Bajrič), Božikov (75. Abena), Vernon (66. Pauschek) – Rabiu (66. Mustafič), de Kamps (46. Kankava) – Čavrič (75. Hrnčár), Holman (66. Dražič), Ratao (81. Daniel) – Henty (87. Lichý)

Orenburg: Gošev – Syčevoj, D. Vorobev, Gojkovič, Ektov, Breev, Stamatov, Kaplenko, Šabolin, Oyevole, Mironov, striedali I. Vorobev, Prudnikov, Bolotov, Malych