Úvod Zápasy Sezóna 2020/21 Slovnaft Cup Finále: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava
Slovnaft Cup | 2020 / 21 | Finále | 19. máj 2021 o 18:00 | Tehelné pole
1 : 2
( 1 : 0 )
MŠK Žilina
30. Kiwior
61. Henty, 105. Weiss (z 11 m)

Nad Bratislavou sa popoludní prehnali dažďové prehánky, trávnik na Tehelnom poli však bol v dobrom stave a plne pripravený na finále. Úvodná desaťminútovka priniesla tradičné „oťukávanie“ bez výraznejšej šance. Častejšie mali loptu na kopačkách slovanisti, ktorí si vypracovali aj prvú príležitosť. Božikov v 11. min sklepol loptu pre Rataa, ten z 20 metrov mieril tesne nad. Zakrátko Čavrič hľadal na zadnej žrdi opäť Rataa, ktorý skúšal nožničky, loptu však netrafil ideálne. Žilina sa prvý raz pripomenula v 19. min, Kiwiorovu hlavičku k žrdi vytlačil Šulla na roh. V 26. min si Henty obhodil hráča Žiliny a mohol ísť sám na brankára, Minárik však zatiahol „ručnú brzdu“ a ako posledný hráč po faule videl červenú kartu. Výhoda mohla byť dvojnásobná, z následnej štandardnej situácie však Božikov hlavičkoval na hornú sieť. Žilina sa v početnom oslabení po polhodine ujala vedenia. Kiwior ľavačkou trafil odrazenú loptu a tá zapadla do siete pri pravej žrdi – 1:0. O štyri minúty mohlo byť vyrovnané, Henty zblízka hlavičkoval tesne vedľa. Vzápätí Rataovu prudkú strelu vyrazil Belko pred seba, no Henty sa k dorážke nedostal. Žilina kontrovala príležitosťou Ďuriša, ktorý z deviatich metrov prestrelil bránu. Belasí tak museli po prvom polčase doťahovať jednogólové manko.

Vladimír Weiss st. reagoval dvojnásobným polčasovým striedaním, namiesto Holmana a Rataa prišli Strelec a Weiss. Aj striedania oživili našu hru. Hneď v 47. min si Kiwior takmer strelil vlastenca, Belko loptu v poslednej chvíli poslal na roh. V 56. min našiel Medveděv na zadnej žrdi Weissa, jeho strelu z prvej zrazil Kopas. Belasí zavreli Žilinu a ich snaha sa v 61. min dočkala gólovej odmeny. Medveděv centroval do šestnástky a Henty hlavičkou do protipohybu nedal Belkovi šancu – 1:1. Vo zvyšku riadnej hracej doby boli belasí naďalej aktívnejší, no Žilina zodpovedne bránila a dotiahla zápas do predĺženia.

Predĺženie sa začalo zostra, Pauschek našiel na päťke Daniela, jeho strelu zrazil obranca na roh. Na opačnej strane sa predviedol Šulla, ktorý vytiahol nad brvno tiahlu strelu Ďuriša. Rozhodujúci okamih prišiel v 104. min, keď po Hentyho snahe zahral Kiwior v šestnástke rukou. Rozhodca po porade s VAR ukázal na biely bod a Weiss penaltu s prehľadom premenil – 1:2.

V druhej časti predĺženia sa pomer síl vyrovnal, Weiss po druhej žltej karte videl červenú. Belasí si však v závere už víťazstvo postrážili a radovali sa zo zisku domáceho pohára!

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:0) po predĺžení – hralo sa na Tehelnom poli

Góly: 30. Kiwior – 61. Henty, 105. Weiss (z 11 m)

Žlté karty: 75. Ďuriš, 78. Rusnák, 90. Fazlagič, 90. Javorček, 120. Bernát, 120. Kurminowski - 23. Vernon, 98. Weiss, 120. Bajrič, 120. Abena, 120. Šulla

Červené karty: 26. Minárik – 111. Weiss (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Kráľovič – Kováč, Poláček

Bez divákov

Žilina: Belko – Anang, Minárik, Kiwior, Javorček (105. Sluka) – Fazlagič – Rusnák (78. Kaprálik), Gono (78. Myslovič), Bernát (40. Kopas), Ďuriš (105. Bičachčjan) – Paur (64. Kurminowski)

Slovan: Šulla – Medveděv, Abena, Božikov (105. Bajrič), Vernon (78. Pauschek) – de Kamps (71. Nono), Rabiu – Čavrič (78. Daniel), Holman (46. Strelec), Ratao (46. Weiss) – Henty