Úvod Zápasy Sezóna 2020/21 Slovnaft Cup Semifinále: MFK Dukla Banská Bystrica - ŠK Slovan Bratislava
Slovnaft Cup | 2020 / 21 | Semifinále | 5. máj 2021 o 15:30 | Zvolen
1 : 3
( 1 : 2 )
MFK Dukla Banská Bystrica
20. Abena (vl.)
9. Henty, 25. Ožbolt, 89. Lovat

Vo Zvolene sa začalo zostra. Banská Bystrica mala prvú veľkú príležitosť, Gonda v 5. min vystrelil zvnútra šestnástky nepresne. Belasí kruto trestali. V 9. min vyviezol Medveděv loptu dopredu a prihral napravo Danielovi, ktorý videl v strede voľného Hentyho. Poslal mu ideálnu prihrávku a Henty z prvej rozvlnil sieť – 0:1. Dukla kontrovala strelou Staršieho z otočky, Šulla predviedol dobrý zákrok. V 20. min však už ani Šulla nemohol nič robiť po tom, ako Abena nešťastne tečoval strelu Frimmela mimo dosah nášho brankára – 1:1. O päť minút sme opäť viedli. Daniel nevypustil súboj, získal loptu a po jeho centri hlavičkoval Ožbolt na bližšej žrdi do siete – 1:2. Týmto okamihom belasí utlmili snahy Dukly a kontrolovali priebeh duelu. Nebezpečná bola ešte strela Nona zo strednej vzdialenosti, Baláž ju vyrazil a dorážka Ožbolta už prišla z ofsajdu.

Cez prestávku dorazila do Zvolena prietrž mračien, ktorá poznačila priebeh druhého polčasu. V silnom vetre a na čoraz podmáčanejšom teréne bolo ťažké presadzovať sa kombinačnou hrou. Belasí v úvode druhého polčasu znovu dostali loptu do siete, rozhodca však aj teraz signalizoval ofsajd. V 52. min sa dobre uvoľnil Henty, jeho prudkú strelu k bližšej žrdi Baláž vyrazil na roh. Ďalšiu dobrú akciu potiahol po pravej strane Medveděv, obranca zrazil loptu na roh. Na ťažkom teréne to už bolo najmä o bojovnosti, belasí si bez väčších ťažkostí postrážili postup do finále. Belasí ešte víťazstvo prikrášlili v 89. min, keď Lucas Lovat po peknej prihrávke Rataa prehodil brankára - 1:3.

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 1:3 (1:2), hralo sa vo Zvolene, prvý zápas 0:3

Góly: 20. Abena (vl.) - 9. Henty, 25. Ožbolt, 89. Lovat

Žlté karty: 69. Polievka, 70. Migaľa, 81. D. Jackuliak

Rozhodovali: Kišš – Vorel, Košecký

Bez divákov

Banská Bystrica: Baláž – Lukáčik, Kupčík, Nosko, Migaľa – Snitka (76. Vajda), Richárech (61. Willwéber) – Starší (61. Polievka), Gonda, Frimmel (61. Kvocera) – Vujoševič (46. D. Jackuliak)

Slovan: Šulla – Medveděv, Abena (46. Laczkó), Bajrič, Pauschek – Daniel (70. Ratao), Rabiu (61. Habodasz), Nono, Weiss (61. Lovat) – Henty, Ožbolt (76. Strelec)