Úvod Zápasy Sezóna 2020/21 Fortuna liga 31 .kolo: FC ViOn Zlaté Moravce - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2020 / 21 | 31 .kolo | 15. máj 2021 o 17:00 | 257 divákov
0 : 4
( 0 : 2 )
FC ViOn Zlaté Moravce
26. a 42. Strelec, 74. a 75. Henty

Vladimír Weiss st. urobil oproti predchádzajúcemu duelu s Dunajskou Stredou päť zmien. Belasí vyslali prvú strelu hneď v úvodnej minúte, Pauschek mieril spoza šestnástky nepresne. Zlaté Moravce sa zamerali na pozornú defenzívu, prvý vážnejší útočný výpad predviedli v 11. min, Pauschek tvrdo, ale čisto zastavil Kyziridisa. Prvú skutočne veľkú šancu priniesla 16. min, keď Vernon vyslal ideálny center do šestnástky a Strelcovu hlavičku zastavilo brvno. O päť minút Weiss našiel oblúčikom na zadnej žrdi Daniela, ten tiesnený, a zrejme aj faulovaný Čonkom, zblízka prudko vystrelil a trafil brvno. Tlak belasých sa dočkal zaslúženej odmeny v 26. min po ďalšej peknej akcii. De Kamps dlhou kolmicou našiel naľavo Vernona a ten zase strieľaným centrom vnútri šestnástky Strelca, ktorý z prvej nezaváhal – 0:1. Gól udal jasný tón zápasu, belasí po ňom ešte viac ovládli dianie na ihrisku. ViOn pohrozil až v 39. min, so strelou Kyziridisa si Greif bez väčších ťažkostí poradil. V 42. min Weiss vyviezol loptu stredom ihriska a kolmicou vysunul Strelca, ktorý tiesnený obhodil Chovana – 0:2.

Aj druhý polčas patril belasým, ktorí mali ešte výraznejšiu prevahu. Dve veľké šance mali po hodine hry. Najprv si Holman šikovne obhodil obrancu i vybiehajúceho brankára, no jeho koncovku do odkrytej brány zrazil Čonka na roh. Vzápätí Rabiu rozbehol brejk, Weiss potiahol loptu po ľavom krídle a pekným oblúčikom vyzval Strelca, ten však zblízka zakončil nad. ViOn zápas "nezabalil" a snažil sa ešte niečo urobiť s výsledkom. Balajov strieľaný center preletel našou šestnástkou, strelu v podaní Grozdanovskiho pokryl Greif. Definitívne bolo rozhodnuté v 74. min, keď si Henty pekne zasekol obrancu a krásnou strelou vymietol ľavý horný roh brány - 0:3. O minútu to bolo ešte krajšie, Henty si prebral kolmicu Rabia a zoči-voči prekonal Chovana - 0:4. V 87. min vyslal Božikov prudkú strelu po priamom kope, Chovan boxoval. Po stretnutí už vypukli belasé oslavy majstrovského titulu.

FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava 0:4 (0:2)

Góly: 26. a 42. Strelec, 74. a 75. Henty

Žlté karty: 27. Balaj - 25. de Kamps, 50. Weiss

Rozhodovali: Ochotnický – Weiss, Ádám

Návšteva: 257 divákov

ViOn: Chovan – Čögley, Menich, Chren, Čonka – Grozdanovski, Tóth – Vujič (66. Mihálik), Ďubek, Kyziridis - Balaj

Slovan: Greif – Pauschek, Abena, Božikov, Vernon (84. Lovat) – de Kamps – Daniel (67. Čavrič), Holman (75. Ratao), Rabiu, Weiss (84. Ožbolt) – Strelec (67. Henty)