Úvod Zápasy Sezóna 2020/21 Fortuna liga 25 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce
Fortuna liga | 2020 / 21 | 25 .kolo | 3. apríl 2021 o 15:30 |
4 : 1
( 0 : 1 )
ŠK Slovan Bratislava
47. Ratao, 54. a 80. Moha, 88. Ožbolt
FC ViOn Zlaté Moravce
45. Čonka

Zápasový report

Belasým zo zdravotných príčin chýbali viacerí dôležití hráči, na poslednú chvíľu vypadol Vasil Božikov, v rámci pokynov vyplývajúcich z „Covid protokolu“ nemohli hrať Dominik Greif ani David Strelec. Ligový debut v belasom absolvoval Matúš Ružinský, do základnej zostavy sa vrátil Myenty Abena a na pozícii „desiatky“ pod hrotom nastúpil Rafael Ratao. V typickom aprílovom počasí ako prví pohrozili hostia, Dugovu strelu zvnútra šestnástky Ružinský pokryl. Slovan odpovedal prienikom Medveděva, ktorý prešiel cez celé ihrisko, jeho tečovaná strela skončila na bočnej sieti. Po dvadsiatich minútach sa v šestnástke opäť presadil Medveděv, Chovan však bol pripravený. ViOn v 26. min dostal loptu po siete, Duga však ešte predtým fauloval Medveděva, čo potvrdil aj systém VAR. Po polhodine mieril Moha z otočky nad bránu. Systém VAR bol v akcii aj v 41. min po kontakte Chrena s Čavričom v pokutovom území. Hlavný arbiter po dlhšej konzultácii na videu napokon penaltu nenariadil. Záver polčasu patril hosťom. Čonka ešte po pošmyknutí Abenu a samostatnom úniku zakončil nad bránu. V nadstavenom čase však Hrnčárov prízemný center z krídla prešiel cez šestnástku a Čonka z prvej poslal loptu do siete – 0:1.

Reakcia belasých bola výborná. V 47. min zakombinovali napravo Čavrič s Medveděvom, ktorý tiesnený odcentroval do šestnástky a Ratao hlavou trafil krásne k bližšej žrdi – 1:1. Medveděv vzápätí predviedol útočný výpad po krídle, Chovan jeho strelu vyrazil. Druhý gól predsa len prišiel v 54. min, keď Čavrič ideálne načasovanou kolmicou vysunul Mohu, ktorý prehodil Chovana – 2:1. V druhom polčase sa hralo prakticky na jednu bránu. Čavrič v 67. min mieril zblízka nad, a Rataovu technickú strelu pod brvno vytlačil Chovan. Gólovú poistku pridali belasí v 80. min, keď Chovan zle odkopol loptu pred Hentym. Zmocnil sa jej Holman a vysunul Mohu, ktorý na dvakrát dostal loptu do siete - 3:1. Zakrátko zakončil zblízka v dobrej pozícii Henty, Chovan zasiahol. V závere ešte Ožbolt pohotovo zakončil po hlavičkovom priťuknutí Vernona - 4:1. Belasí dominantným výkonom v druhom polčase získali ďalšie domáce víťazstvo.ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce 4:1 (0:1)

Góly: 47. Ratao, 54. a 80. Moha, 88. Ožbolt - 45. Čonka

Žlté karty: 30. Čavrič – 49. Hrnčár

Rozhodovali: Kráľovič – Hancko, Vorel

Bez divákov

Slovan: Ružinský – Medveděv (84. Vernon), Abena, Bajrič, Pauschek – Nono (80. Rabiu), de Kamps – Čavrič (74. Daniel), Ratao (74. Holman), Moha – Henty (84. Ožbolt)

Zlaté Moravce: Chovan – Moško, Pintér, Chren – Tóth (83. Šmatlák) – Čögley, Grozdanovski, Duga, Čonka – Hrnčár (90. M. Švec), Kyziridis (78. Ďubek)

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.