Úvod Zápasy Sezóna 2020/21 Príprava A 9 .kolo: Šachtar Doneck - ŠK Slovan Bratislava
Príprava | 2020 / 21 | 9 .kolo | 3. február 2021 o 15:00 | Turecko, Belek
0 : 1
( 0 : 0 )
Šachtar Doneck
87. Daniel

Belasí v predposlednom prípravnom zápase pred štartom jarnej časti sezóny dosiahli veľmi cenné víťazstvo. ŠK Slovan zvíťazil nad Šachtarom Doneck, semifinalistom uplynulej edície Európskej ligy a dvojnásobným premožiteľom Realu Madrid z Ligy majstrov 2020/21. Jediný gól stretnutia strelil v samom závere Erik Daniel. V generálke na jarnú časť sa v sobotu 6. februára o 14:00 stretneme na Tehelnom poli so Senicou.

V príjemnom počasí začali lepšie belasí. Nono už v 4. min z priameho kopu pekne namieril ponad múr k ľavej žrdi, Trubin končekmi prstov vyrazil na roh. Vzápätí bol v akcii aj Matúš Ružinský, ktorý si poradil s pokusom Patricka. Šachtar mal prvú veľkú šancu v 12. min, keď Solomon už v šestnástke vystrelil spoza hráča k bližšej žrdi, Ružinský výborne zasiahol a vyrazil na roh. Úvodnú štvrťhodinu uzavrel Patrick, ktorý trafil našu ľavú žrď. Belasí po tejto fáze vyrovnali hru a opäť boli nebezpeční aj vpredu, keď mali v rozmedzí 23. – 24. min dve veľké príležitosti. Najprv Weiss potiahol brejk po ľavej strane a pripravil gólovú pozíciu pre Strelca, ktorý však Trubina zblízka neprekonal. Po následnom rohu centroval Nono, Vernon hlavičkoval v šestnástke a Trubin sa len pozeral na loptu, ktorá skončila na brvne. V závere prvého dejstva ešte Strelec vystihol zlú rozohrávku Šachtaru a tiesnený obrancom zakončil, Trubin však opäť zasiahol.

Darko Milanič cez prestávku štyrikrát striedal. Práve po akcii striedajúcich hráčov prišla naša prvá šanca v druhom dejstve, keď Lichý kolmicou vyzval do úniku Mohu, ten zo šestnástky namieril nad. Šachtar sa pripomenul dvomi pokusmi Teteho, Ružinský v oboch prípadoch dobre zasiahol. Rušné okamihy priniesol úsek medzi 76. - 78. minútou. Najprv strelu Patricka zvnútra šestnástky zrazil obetavo Vernon, na opačnej strane to Moha skúsil "obaľovačkou" k ľavej žrdi, Hrytsenko vytlačil loptu na roh. Oba tímy túžili po víťazstve. V 84. min mal príležitosť Šachtar, keď Dentinho po rohu hlavou minul odkrytú bránu. O tri minúty získal Rabiu loptu na útočnej polovici a mal pred sebou otvorený priestor. Prihral napravo Danielovi, ktorý už zvnútra šestnástky trafil presne k vzdialenejšej žrdi, a aj keď si brankár na loptu siahol, tá skončila v sieti - 0:1. V samom závere ešte Ožbolt vysunul do dobrej pozície Hentyho, ktorý mieril tesne vedľa. Šachtar nás v nadstavenom čase zatlačil, obrana na čele s Ružinským však nebezpečné situácie ustála, a tak sme sa mohli radovať z cenného triumfu.

FC Šachtar Doneck – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0), hralo sa v Turecku

Gól: 87. Daniel

Šachtar: Trubin (69. Hrytsenko) – Bolbat, Kryvtsov, Bondar, Korniienko – Maycon – Tete, Marlos, Patrick, Solomon - Dentinho

Slovan: Ružinský – Pauschek (64. Medveděv), Bajrič (82. Laczkó), Božikov (46. Abena), Vernon (82. Lovat) – Nono (64. Rabiu), de Kamps (46. Lichý) – Čavrič (64. Daniel), Holman (64. Ožbolt), Weiss (46. Moha) – Strelec (46. Henty)