Úvod Zápasy Sezóna 2020/21 Fortuna liga 4 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FK Senica

tréner Slovana

„Máme za sebou veľmi náročný zápas. Naším plánom bolo zopakovať výkon z predchádzajúceho duelu, v ktorom sme hrali so zdravou agresivitou a v tempe. Myslím si, že čas nám odpovie, prečo sme dnes také tempo nemali. Loptu sme posúvali príliš pomaly, pričom Senica bola často postavená s desiatimi hráčmi za loptou, na čo sme nenachádzali správne riešenia. Na tréningoch a každodenných mítingoch sa pritom snažíme hráčom vštepovať, aby sme hrali rýchlo a dynamicky. V prvom polčase sme mali niekoľko šancí, rovnako ich mala aj Senica. Dôležitý bol prvý gól. Cez polčas som sa snažil hráčom dodať energiu, zdôrazňoval som, že sa musíme pobiť o tri body. Napokon sa nám to podarilo a tieto tri body sú veľmi dôležité pre ďalší priebeh sezóny.

Anton Šoltis
tréner Senice

„Podali sme dobrý, taktický výkon. Dobre sme sa pripravili na súpera, vedeli sme, čo chce hrať. Zakryli sme strany ihriska. Škoda prvého gólu, bol to taký ľahký gól. Ak na Slovane prehrávate, je to ťažké, no my sme sa nevzdávali a mali sme tri-štyri šance. Ak z takýchto šancí na Slovane neskórujeme, tak tu nemôžeme uspieť. Dnes sme k tomu boli blízko, najmä v prvom polčase. Druhý polčas bol taktickejší s menším počtom šancí na oboch stranách. Súper vďaka svojej kvalite zvýšil na 2:0. My sme so zápasom chceli po prestávke niečo urobiť, no vpredu sme sa nevedeli presadiť. Boli tam možnosti, no nie nejaké veľké. Nemáme sa však za čo hanbiť, podali sme úplne odlišný výkon než naposledy a takouto cestou chceme ísť ďalej. Musíme však zlepšiť efektivitu.“