Úvod Zápasy Sezóna 2020/21 Fortuna liga 10 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - Športový klub futbalu Sereď
Fortuna liga | 2020 / 21 | 10 .kolo | 17. október 2020 o 17:00 | Tehelné pole
3 : 0
( 3 : 0 )
1. Medved, 11. a 34. Ratao
Športový klub futbalu Sereď

Belasí vstúpili do zápasu vo veľkom štýle a už po niekoľkých sekundách sa ujali vedenia. Ratao získal loptu v súboji s Morongom a prihral Medvedovi, ktorý zblízka obstrelil brankára – 1:0. V 11. min sme predviedli krásnu akciu, keď lopta na ľavej strane putovala na jeden dotyk po osi Ratao – Holman – Medved a opäť Ratao. Rafael zvnútra šestnástky trafil k vzdialenejšej žrdi a belasí viedli 2:0. Vďaka aktívnej hre prichádzali ďalšie šance. Najprv Ratao po dobrej prihrávke Holmana trafil brankára a následne Čavričov pokus z uhla vyrazil Yakubu na roh. Dočkali sme sa v 34. min, keď Čavrič centroval z krídla a Ratao hlavou nedal šancu brankárovi – 3:0. Príval šancí sa nekončil, pri ďalšej zakončil Bajrič po centri z rohu do brankára.

Belasí aj po prestávke držali opraty duelu pevne v rukách. Sereď však po dvoch striedaniach zlepšila defenzívnu činnosť a preto sme sa už ťažšie dostávali do šancí. V 63. min mali dokonca veľkú príležitosť hostia, Iván zo šestnástky trafil pravú žrď. Naše mužstvo reagovalo – Holman mieril z priameho kopu tesne nad a Medvedova tečovaná hlavička mierila tesne vedľa ľavej žrde. Na opačnej strane si zachytal aj Greif, keď stiahol priamy kop v podaní Ivána. V 79. min sme boli blízko k štvrtému gólu, Vernonovu hlavičku po centri Nona z rohu zastavila žrď. Sereď sa snažila aspoň o skorigovanie skóre, Ivánovu strelu do ľavého horného rohu vytlačil Greif bravúrne na roh. Zápas uzavrel obetavým šprintom Daniel, ktorý sa dostal pred bránu Serede, no jeho strelu pokryl brankár hostí.

ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď 3:0 (3:0)

Góly: 1. Medved, 11. a 34. Ratao

Žlté karty: 45. Abena, 57. Medved - 24. Šumský, 45. Jureškin, 54. Tatranský

Rozhodovali: Očenáš – Tomčík, Jánošík

Bez divákov

Slovan: Greif – Medveděv, Abena, Bajrič, Vernon – Nono – Čavrič (69. Daniel), Holman (90. Ožbolt), Weiss (69. Rabiu), Ratao (82. Henty) – Medved (82. Lovat)

Sereď: Yakubu – Morong (90. Mehič), Djiby Ba, Čelikovič, Hučko – Šumský – Iván, Potoma (82. Mečiar), Bušnja (82. Bae), Jureškin (46. Slaninka) – Jarovič (46. Tatranský)

• 1' 1 : 0 55 Žan Medved
  • 11' 2 : 0 21 Rafael Rogerio Da Silva