Úvod Zápasy Sezóna 2020/21 Fortuna liga 8 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok
Fortuna liga | 2020 / 21 | 8 .kolo | 26. september 2020 o 19:10 | Tehelné pole | 975 divákov
5 : 0
( 2 : 0 )
24. a 47. Čavrič, 30. a 60. Holman, 79. Ratao
MFK Ružomberok

Belasí nastúpili bez trojice Jurij Medveděv, Ondřej Petrák a Ibrahim Rabiu, ktorí chýbali pre zdravotné ťažkosti. Zverenci Darka Milaniča vstúpili do zápasu aktívne a už po troch minútach sa mohlo meniť skóre. Po kombinácii Mohu a De Kampsa zakončoval Medved z pravej strany šestnástky, no trafil len bočnú sieť. Zakrátko Holman vybojoval loptu a okamžite vystrelil, lopta letela tesne vedľa. Veľkú šancu priniesla 16. min, keď Čavrič krížnou prihrávkou našiel na zadnej žrdi voľného Holmana, ten však pred odkrytou bránou netrafil loptu ideálne. Holman to vzápätí skúsil zo strednej vzdialenosti, Macík vyboxoval. Aktivita sa dočkala odmeny v 24. min, keď si Čavrič narazil loptu s Holmanom a ľavačkou krásne vymietol pravý horný roh brány – 1:0. O šesť minút sa Bajrič vydal na stopérsky výpad, pred šestnástkou posunul napravo Holmanovi, ktorý skóroval povedľa Macíka – 2:0. Belasí sa po dvoch góloch dostali do hernej pohody a kontrolovali zápas. Tesne pred prestávkou po vybehnutí Macíka skúsil De Kamps prehodiť ružomberského brankára z vlastnej polovice a veľa nechýbalo, aby jeho lob skončil v sieti. V samom závere prvého dejstva po páde Gereca v šestnástke nariadil rozhodca pokutový kop. Maslo namieril po pravej ruke Greifa, ktorý zostal na čiare a bravúrne pravou nohou penaltu zneškodnil. Náš brankár následne vyriešil aj Maslovu dorážku.

Aj vstup do druhého dejstva bol vo veľkom štýle. Čavrič v 47. min po pravej strane prešprintoval obrancu a zblízka prestrelil Macíka – 3:0. Na opačnej strane bol v akcii Greif, ktorý vyrazil prudkú strelu Madleňáka. Gólostroj pokračoval, po hodine hry Nono zo štandardky z ostrého uhla prihral na bližšiu žrď Holmanovi a ten jedným dotykom umiestnil loptu do siete – 4:0. V 65. min našiel Čavrič v dobrej pozícii Medveda, ktorý však zoči-voči Macíkovi neuspel. Následne našiel Holman skvelým pasom Medveda, ten však narazil na vybiehajúceho Macíka. Belasí predviedli v 79. min peknú akciu, keď Strelec našiel napravo Weissa, ten sa zbavil obrancu a obstrelil aj Macíka. Loptu ešte nasmeroval do brány Ratao - 5:0. V závere prišiel do hry aj uzdravený Vasil Božikov, ktorý si od Joeriho de Kampsa prebral kapitánsku pásku. Zápas uzavrela príležitosť hostí, po ktorej Abena pomohol Greifovi a strela Pauscheka, ktorú Macík na dvakrát pokryl.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 5:0 (2:0)

Góly: 24. a 47. Čavrič, 30. a 60. Holman, 79. Ratao

Žlté karty: 55. de Kamps, 84. Weiss - 51. Čurma, 53. Zsigmund, 59. Maslo

Rozhodovali: Ziemba – Vorel, Ádám

Návšteva: 975 divákov

Slovan: Greif – Pauschek, Abena, Bajrič, Vernon – de Kamps (86. Božikov), Nono – Čavrič (67. Daniel), Holman (74. Weiss), Moha (67. Ratao) – Medved (74. Strelec)

Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mrva – Kochan – Kmeť (86. Filinský), Zsigmund (78. Múdry), Takáč (61. Kojnok), Ďungel (46. Madleňák) – Almási (61. Regáli), Gerec