Úvod Zápasy Sezóna 2020/21 Fortuna liga 2 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce
Fortuna liga | 2020 / 21 | 2 .kolo | 11. august 2020 o 20:00 | Tehelné pole | 3953 divákov
5 : 0
( 1 : 0 )
3. a 61. Strelec, 72. Holman, 87. Ožbolt, 90. Ratao
MFK Zemplín Michalovce

Belasí nastúpili v takmer identickej zostave ako v Nitre, jediná zmena nastala na ľavom krídle, kde hral od začiatku Rafael Ratao namiesto Mohu. Nad Tehelným poľom sa pred zápasom zatiahlo a začalo pršať, čo akoby predznamenalo rušný úvod zápasu. Už v 3. min si totiž Strelec parádne obhodil hneď dvoch obrancov Michaloviec, vďaka čomu sa razom ocitol sám pred brankárom, ktorého umne prehodil – 1:0. Náskok mohol v 13. min zvýšiť Čavrič, zoči-voči Dehtiarovi však neuspel. Michalovce kontrovali, keď Šulla bravúrne zneškodnil prudkú strelu Popovitsa spoza hráča. Zakrátko ešte Neofytidis mieril zo strednej vzdialenosti tesne nad. Belasí mali naďalej územnú prevahu a tlačili sa za druhým gólom. Úspech však nepriniesla Medvedova šanca na bližšej žrdi ani strela Medvedeva, ktorá skončila na bočnej sieti. Záver prvého dejstva patril hosťom. Najprv Sidibe po nedorozumení v našej defenzíve mieril sám na Šullu, no tesne minul bránu. Vzápätí ešte Phillips vystrelil spoza šestnástky tesne nad bránu.

Druhý polčas otvoril Ratao, ktorý prenikol po ľavej strane, jeho strela tesne minula bránu. Michalovce naďalej hrýzli, Popovitsov pokus Šulla na dvakrát zneškodnil. Po hodine hry sa De Kamps odhodlal k strele zo strednej vzdialenosti. Loptu trafil výborne, Dehtiar ju s námahou vyrazil a Strelec zblízka pohotovo doklepol do brány – 2:0. V 70. min bol Strelec blízko k hetriku, keď po výbornej prihrávke Rataa namieril k pravej žrdi, no lopta skončila na bočnej sieti. O dve minúty sa striedajúci Holman dostal k voľnej lopte vnútri pokutového územia a chladnokrvne ju umiestnil k pravej žrdi - 3:0. Zakrátko mali belasí ďalšiu obrovskú šancu, Holman ani Ratao zblízka neuspeli. V 86. min sklepol Nono loptu do výbornej pozície Rataovi, ten však tesne minul. O minútu však už po zmätku v obrane Michaloviec pohotovo zareagoval Ožbolt a hlavou doklepol loptu do siete - 4:0. V samom závere ešte Rafael Ratao po peknom centri Lucasa Lovata dovŕšil strelecký koncert Slovana - 5:0.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce 5:0 (1:0)

Góly: 3. a 61. Strelec, 72. Holman, 87. Ožbolt, 90. Ratao

Žlté karty: 56. Medveděv - 17. Neofytidis, 56. Phillips

Rozhodovali: Gemzický – Štrbo, Jekkel

Návšteva: 3953 divákov

Slovan: Šulla – Medveděv, Abena, Božikov, Vernon (79. Lovat) – Rabiu (78. Nono), de Kamps – Čavrič (71. Daniel), Strelec (78. Ožbolt), Ratao - Medved (71. Holman)

Michalovce: Dehtiar – M. Kolesár, Soler (78. Vovkun), Vojtko – Žofčák (85. Griger), Begala, Neofytidis, Mendez – Popovits, Phillips (85. Hirnyj) – Sidibe (63. Trusa)