Úvod Zápasy Sezóna 2019/20 Fortuna liga 26 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce
Fortuna liga | 2019 / 20 | 26 .kolo | 4. júl 2020 o 18:00 | Tehelné pole | 3561 divákov
4 : 0
( 2 : 0 )
40. Nono, 43. Konstantinidis (vl.), 48. a 61. Ratao
MFK Zemplín Michalovce

Ján Kozák ml. urobil oproti zápasu v Dunajskej Strede deväť zmien v zostave, premiéru v súťažnom zápase si odbil odchovanec našej brankárskej akadémie Martin Trnovský. Belasí začali podľa očakávania aktívne a častejšie držali loptu na kopačkách. Chvíľu však trvalo, kým prekonali defenzívny blok hostí. Prvý raz to vyšlo v 18. min, keď Daniel hľadal na päťke Strelca, ktorému chýbal krok, aby loptu doklepol do siete. Vzápätí Daniel vystrelil k bližšej žrdi, Kira bol pripravený. Na opačnej strane pohrozil Vojtko, ktorý sa vydal do samostatného úniku, situáciu vyriešil Apau obranným zákrokom. Chvíle radosti prišli v závere polčasu. V 40. min vystrelil Nono, ktorý v tomto zápase nosil kapitánsku pásku, spoza šestnástky. Lopta pred Kirom ešte skočila a zapadla k pravej žrdi – 1:0. O tri minúty centroval Pauschek z pravej strany a lopta po súboji Rataa s Konstantinidisom zamierila od brvna do siete – 2:0.

V nastolenom trende pokračovali slovanisti aj v druhom polčase. Už v 48. min našiel Vernon v šestnástke voľného Rataa, ktorý z kroku vystrelil krásne do ľavého horného rohu, Kira nemal šancu – 3:0. Zakrátko sa po centri z rohu v dobrej pozícii ocitol Strelec, jeho koncovku Kira na dvakrát zmaril. Belasí hrali v absolútnej pohode a pridávali ďalšie presné zásahy. V 61. min centroval Lovat na zadnú žrď, Ratao hlavičkoval a Kira síce vyrazil, no Ratao dohral akciu a z dorážky napol sieť – 4:0. Slovan pokračoval v aktivite, v 77. min sa Čavrič pokúsil o akrobatické zakončenie nožničkami, ktoré mu síce nevyšlo, no aj tak roztlieskal Tehelné pole. Na opačnej strane sa predviedol Trnovský, keď vytlačil prízemnú strelu Begalu. V 80. min našiel Lovat centrom na zadnej žrdi Daniela, ten napol len bočnú sieť.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce 4:0 (2:0)

Góly: 40. Nono, 43. Konstantinidis (vl.), 48. a 61. Ratao

Bez kariet

Rozhodovali: Prešinský – Tomčík, Galo

Návšteva: 3561 divákov

Slovan: Trnovský – Pauschek, Apau, Vernon, Lovat – Mustafič, Nono – Daniel, Strelec (63. Moha), Ratao (71. Medved) – Ožbolt (55. Čavrič)

Michalovce: Kira – Konstantinidis (65. Mendez), M. Kolesár, Grič, Vojtko – Savvidis – Žofčák (46. Hovhannisjan), Begala, Neofytidis, Popovits (65. Diarra) - Kvocera

• 40' 1 : 0 24 Jose Antonio Delgado Villar
  • 43' 1 : 1 4 Dimitrios Konstantinidis (vl.)
  • 48' 2 : 1 21 Rafael Rogerio Da Silva
  • 61' 3 : 1 21 Rafael Rogerio Da Silva