Úvod Zápasy Sezóna 2019/20 Fortuna liga 25 .kolo: FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2019 / 20 | 25 .kolo | 1. júl 2020 o 20:00 | MOL Aréna | 6120 divákov
1 : 3
( 1 : 1 )
FK DAC 1904 Dunajská Streda
17. Kalmár
21. Medved, 83. a 90. Moha

Aj napriek večernému času výkopu v stále veľmi horúcom počasí sa začalo obojstranne v svižnom tempe. Belasí nastúpili v netradičnom rozostavení 3-5-2 a už po troch minútach sa mohli ujať vedenia. Medveděv našiel v strede šestnástky Medveda, ten z prvej zakončil, no Jedlička vyrazil na roh. DAC pohrozil nepresnou hlavičkou Kružliaka a strelou Kalmára, ktorú Greif pokryl. V 17. min však po centri z rohu hlavičkoval Kalmár na zadnej žrdi a otvoril skóre – 1:0. O štyri minúty bolo vyrovnané. Strelec vysunul pekným oblúčikom Medveda, ten išiel sám na Jedličku a loptu poslal pomedzi jeho nohy do siete – 1:1. Po vyrovnávajúcom góle sa aktivita opäť presunula na stranu belasých. V 32. min vyslal Moha krížnu strelu, ktorá doslova volala po góle, no Jedlička loptu vytesnil na roh. Následne opäť Moha prešiel cez troch hráčov, no zvnútra šestnástky mieril nad. V závere prvého polčasu ešte Schäfer prešiel do šestnástky a zakončil, Greif bol pozorný a vyrazil.

Po pár sekundách druhého polčasu sa Schäfer ocitol sám pred Greifom, ten vytiahol famózny zákrok a zmaril vyloženú príležitosť. Ďalší pekný zákrok vytiahol Greif pri strele Kalmára, ktorá smerovala do pravého horného rohu. Tesne pred uplynutím hodiny hry prišli chvíle belasých. Najprv Moha po brejku z úrovne bránkovej čiary našiel na vzdialenejšej žrdi Medveda, Jedlička však na čiare zabránil gólovej radosti. Následne opäť Moha ponúkol skvelú pozíciu pre Ožbolta, ten bol zoči-voči Jedličkovi, ktorý však ľavou rukou zabránil lopte v ceste do siete. DAC odpovedal nepresným pokusom Divkoviča po samostatnom úniku. V 71. min vyslal Divkovič nebezpečnú strelu zo šestnástky, Greif reflexívne vyrazil na roh. V 83. min Abena netradične z krídla centroval do šestnástky, Ožbolt síce loptu nezasiahol, no Jedlička ju podbehol a na zadnej žrdi však bol Moha, ktorý hlavou trafil do siete - 1:2. Domáci sa v závere pochopiteľne snažili vyrovnať, no belasí dobre bránili. Naopak, Moha ešte po brejku obišiel Jedličku a upravil na konečných 1:3.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 1:3 (1:1)

Góly: 17. Kalmár – 21. Medved, 83. a 90. Moha

Žlté karty: 45. Blackman, 69. Ramirez – 52. Rabiu

Rozhodovali: Gemzický – Bednár, Hrmo

Návšteva: 6120 divákov

Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Bednár (39. Malý), Kružliak, Davis – Njie (72. Fábry) – Schäfer (87. Zuberu), Kalmár, Balič – Divkovič, Ramirez

Slovan: Greif – Abena, Bajrič, Božikov – Medveděv, de Kamps (75. Ratao), Rabiu, Moha – Strelec (63. Vernon) – Ožbolt, Medved (67. Nono)

• 17' 1 : 0 13 Zsolt Kalmár
  • 21' 1 : 1 55 Žan Medved
  • 83' 1 : 2 7 Mohammed Rharsalla Kadfi
  • 90' 1 : 3 7 Mohammed Rharsalla Kadfi