Úvod Zápasy Sezóna 2019/20 Fortuna liga 23 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok
Fortuna liga | 2019 / 20 | 23 .kolo | 13. jún 2020 o 18:00 | Tehelné pole
1 : 0
( 0 : 0 )
ŠK Slovan Bratislava
89. Medved
MFK Ružomberok

Zápasový report

Belasí nastúpili v rozostavení 4-2-3-1, Ružomberok si zvolil alternatívu s tromi strednými obrancami. Ešte pri nástupe mužstiev si naši futbalisti vypočuli pokrik „Keď belasí nastupujú...“ od fanúšikov, ktorí sa zhromaždili za bránami štadióna, za čo sa im hráči odvďačili potleskom. Táto emócia predznamenala obraz úvodnej fáze zápasu. Slovanisti boli aktívnejší a vypracovali si aj príležitosti. Najprv Mohova tečovaná strela mierila vedľa a potom Rabiov strieľaný center zasiahol Henty, lopta letela tesne nad bránu. V 21. min prešiel Daniel cez obranu a ponúkol dobrú pozíciu pre Mohu, jeho strelu z otočky Macík pokryl. Následne sa do hry dostali aj hostia, ktorí pozorne bránili, a väčšie šance prišli až v závere polčasu. Moha v 41. min predviedol pekný únik po ľavej strane, kde sa zbavil dvoch obrancov a zastavil ho až vybiehajúci Macík. Z dorážky neuspel ani Holman, ktorý trafil brániaceho hráča. Prvé dejstvo uzavrel aktívny Pauschek, ktorý si naviedol loptu na stred a z hranice šestnástky prudko vystrelil k ľavej žrdi, Macík loptu vytlačil na roh.

Aj druhé dejstvo otvorila šanca belasých, keď Henty sklepol loptu pre Holmana, ten vyslal prudkú strelu, avšak len do priestoru, kde bol pripravený Macík. Vzápätí prišli dve príležitosti hostí – najprv Mojžišov prudký volej po štandardnej situácii Greif bravúrne vyrazil na roh a následne opäť Greif zasiahol pri nepríjemnej strele Regáliho. Belasí sa pripomenuli v 67. min, keď po centri Vernona hlavičkoval Henty nad. Ján Kozák ml. následne zrealizoval dve striedania, do hry šli Ožbolt a Weiss. Práve striedajúci Ožbolt v 76. min vyslal nebezpečnú hlavičku, Macík zostal na čiare a len sledoval, ako lopta tesne minula ľavú žrď. Vzápätí sa Weiss zbavil na krídle obrancu a pred bránou hľadal Ožbolta, Macík však bol pri lopte skôr. Na opačnej strane nebezpečne zakončil Almaský, Greif predviedol ďalší výborný zákrok. Rušná fáza pokračovala, Nono vyslal tiahly center na zadnú žrď a Vernon vo výbornej pozícii hlavičkoval nad. V 83. min si Ožbolt vytvoril pozíciu v šestnástke, z ostrého uhla volil strelu, ktorú Macík stihol vytlačiť mimo priestoru brány. Až v 89. min Weiss prudko vystrelil z diaľky, Macík len vyrazil a Medved dorazil do siete - 1:0! Tri body tak zostali na Tehelnom poli.ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:0 (0:0)

Gól: 89. Medved

Žlté karty: 90. Rabiu - 90. Almási

Rozhodovali: Kráľovič – Štrbo, Weiss

Slovan: Greif – Pauschek, Abena, Božikov, Vernon – Rabiu, Nono – Daniel (68. Weiss), Holman (81. Medved), Moha – Henty (68. Ožbolt)

Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mrva – Ďungel, Múdry, Takáč (73. Almaský), Mojžiš – Kostadinov – Gerec (84. Kmeť), Regáli (68. Almási)

Góly
 • 89' GÓL / GOAL Žan Medved
Karty
 • 90' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD Rabiu Ibrahim
 • 90' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD Ladislav Almási
Striedania
 • 68'
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION Alen Ožbolt
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION 9 Ezekiel Isoken Henty
 • 68'
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION Vladimír Weiss
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION 20 Erik Daniel
 • 68'
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION Ladislav Almási
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION 9 Martin Regáli
 • 73'
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION Miroslav Almaský
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION 8 Dalibor Takáč
 • 81'
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION Žan Medved
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION 27 David Holman
 • 84'
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION Matúš Kmeť
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION 15 Štefan Gerec

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.