Úvod Zápasy Sezóna 2019/20 Slovnaft Cup Semifinále: ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce

tréner Slovana

„Z našej strany to bol veľmi zaujímavý výkon až na niektoré chybičky, keď sme na vlastnej polovici niektoré veci najmä v rozohrávke riešili až príliš futbalovo. Niekedy to treba zjednodušiť. Bolo tam veľa pozitív, hráči sa tešili z futbalu, predviedli sme nádherné akcie. Do odvety sme dosiahli veľmi dobrý výsledok, ktorý si vážime, no možno trochu neskromne musím povedať, že ak by sme dali o tri-štyri góly viac, nikto by sa nemohol čudovať. Efektivita stále nie je taká, akú by sme chceli. Oproti sobote však v našej hre bolo zlepšenie, viac aktivity a nábehov, čiže vecí, ktoré od hráčov vyžadujeme. Verím, že keď takto budeme ďalej pracovať, tak ďalšie zápasy budú v lepšom tempe a dostaneme sa tam, kam by sme všetci chceli. Som rád, že útočníci sa gólovo chytili. Je možné, že už nebudeme mať 30-gólového strelca, no ak útočníci budú takto dávkovať góly, tak budeme spokojní.“

Karol Praženica
tréner Zlatých Moraviec

„Výsledok pre nás nie je dobrý, so Slovanom bude ťažké zmazať trojgólové manko. V odvete sa však pokúsime o zázrak. Prvý polčas bol z našej strany relatívne v poriadku čo sa týka spôsobu hry, ktorým sme sa chceli prezentovať. Snažili sme sa zavrieť našu polovicu a využiť možnosti na brejky, čo sa nám v podstate aj darilo. Za stavu 1:2 bol zápas stále otvorený. V druhom polčase bolo s postupom času viac a viac vidno ako sme odchádzali fyzicky, návraty neboli také ako by mali byť, reakcie hráčov boli neskoré. Hráči súpera boli všade rýchlejšie a skôr, čo vyústilo do výsledku. Chcem domácim pogratulovať a za nás povedať, že sa v druhom zápase pokúsime uhrať dobrý výsledok.“