Úvod Zápasy Sezóna 2019/20 Príprava A 13 .kolo: NK Olimpija Ľubľana - ŠK Slovan Bratislava
Príprava | 2019 / 20 | 13 .kolo | 1. február 2020 o 16:00 | Turecko, Belek
1 : 2
( 1 : 1 )
NK Olimpija Ľubľana
36. Putinčanin
6. Ratao, 60. Moha

Belasí vstúpili do zápasu v netradičnom rozostavení a s veľkou chuťou. Už v 6. min po peknej akcii Moha klasickou „uličkou“ vysunul Rataa a ten zoči-voči brankárovi nezaváhal – 0:1. Na opačnej strane kontroval kanonier Vukušič, no Greif dokázal zasiahnuť. Belasí boli v 16. min blízko k druhému gólu, keď Henty prihral do behu Danielovi, ktorý v dobrej pozícii dal ešte pod seba Mohovi, jeho krížnu strelu dokázal brankár Olimpije vyraziť. Po polhodine Ratao pekne našiel za obranou Hentyho, ten vystrelil prudko k bližšej žrdi, brankár však stihol zareagovať. Ľubľana v 36. min vyrovnala, keď Putinčanin napriahol zo strednej vzdialenosti a jeho pokus skončil aj za prispenia brvna v sieti – 1:1. Slovanisti mali v závere prvého dejstva ešte jednu šancu, keď Rataovu strelu zblízka vyrazil brankár na roh a po následnom centri a odrazenej lopte vystrelil Moha vysoko nad.

Ľubľana cez polčas striedala, slovanisti pokračovali v rovnakej zostave. V 57. min Henty vyslal prudkú strelu z ľavej strany, brankár dokázal vyraziť pri svojej ľavej žrdi. O dve minúty Henty pekne prihral Mohovi, ten vo výbornej pozícii zvnútra šestnástky tesne minul. Po hodine hry sa už Moha dočkal. Holman vyslal pekný pas dopredu a Moha tesne spoza šestnástky trafil do protipohybu brankára k pravej žrdi – 1:2. Ľubľana sa snažila o vyrovnanie, naša defenzíva však pracovala spoľahlivo a jedinou vážnejšou šancou bola na dlhé minúty hlavička po rohu, ktorá skončila na žrdi Greifovej brány. V závere už si belasí postrážili nákok a dosiahli cenné víťazstvo. Slovanisti ešte mohli zvýšiť svoj náskok, no Ratao po brejku tesne minul priestor troch žrdí.

NK Olimpija Ľubľana – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1)

Góly: 36. Putinčanin – 6. Ratao, 60. Moha

Zostava Slovana: Greif – Bajrič, Abena, Vernon – Daniel, Nono, de Kamps, Moha – Holman – Henty (75. Suchockij), Ratao