Úvod Zápasy Sezóna 2019/20 Príprava A 12 .kolo: FC Karpaty Ľvov - ŠK Slovan Bratislava
Príprava | 2019 / 20 | 12 .kolo | 29. január 2020 o 13:00 | Turecko, Belek
1 : 1
( 0 : 1 )
FC Karpaty Ľvov
89. Nazaryna (z 11 m)
3. Moha

Belasí sa dnes rozdelili na dve jedenástky, keďže hneď po stretnutí s Ľvovom ich na rovnakom štadióne čakal ďalší duel s Dynamom Brest. Prvú šancu mal Ľvov, ukrajinský hráč vystrelil po zemi k bližšej žrdi, no Šulla vyrazil na roh. Následný center z rohu Šulla stiahol a okamžite vyslal dlhý pas dopredu na nabiehajúceho Mohu, ktorý si obhodil obrancu a strelou povedľa brankára otvoril skóre – 0:1. Po štvrťhodine sa Daniel uvoľnil v šestnástke a jeho strela už smerovala do siete, na čiare však odkopol obranca. Peknú akciu predviedlo v 32. min duo Henty – Daniel, prvý menovaný vybojoval loptu, druhý vyslal výborný center a brániaci hráč si takmer strelil vlastný gól. V závere polčasu si opäť zachytal Šulla, ktorý zlikvidoval dve strely zo strednej vzdialenosti. Ešte v prvom polčase videl jeden z hráčov Ľvova červenú kartu, avšak vzhľadom na prípravný charakter zápasu mohol ukrajinský tím poslať do hry iného hráča a hralo sa 11 na 11.

Kým Ľvov postupne vystriedal, belasí urobili zmenu len na brankárskom poste, keďže druhá „partia“ sa už pripravovala na zápas s Brestom. Po prestávke sa ukrajinský tím snažil o vyrovnanie a vytvoril si aj niekoľko náznakov šancí, hráči súpera však zlyhávali v koncovke. Slovanisti aj vďaka dobrej defenzíve celého tímu ubránili akcie Ľvovu a v závere sa im otvárali možnosti na brejky. V 85. min po centri z rohu hlavičkoval Henty, jeho pokus brankár pokryl. O tri minúty kopali Ukrajinci po súboji v našej šestnástke prísnu penaltu, z ktorej Nazaryna vyrovnal na 1:1.

FC Karpaty Ľvov – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:1)

Gól Slovana: 89. Nazaryna (z 11 m) - 3. Moha

Slovan: Šulla (68. Ružinský) – Apau, Ljubičič, Vernon, Lovat – Mustafič, de Kamps – Daniel, Potoma, Moha - Henty