Úvod Zápasy Sezóna 2019/20 Príprava A 9 .kolo: Wisla Plock - ŠK Slovan Bratislava
Príprava | 2019 / 20 | 9 .kolo | 22. január 2020 o 14:00 | Turecko, Belek
0 : 3
( 0 : 3 )
Wisla Plock
16. Medved, 23. Nono, 41. Daniel

Zápas sa začal v slušnom tempe, ako prvá pohrozila Wisla, no Šulla včasným vybehnutím vyriešil rodiacu sa šancu súpera. V 6. min sa pripomenuli aj slovanisti, Pauschek centroval a Moha hlavičkoval do pripraveného brankára. Iniciatíva sa postupne preklopila na našu stranu a z aktivity rezultoval v 16. min aj úvodný gól. Daniel potiahol akciu, prihral pod seba Nonovi a ten z prvej našiel centrom Medveda, ktorý hlavičkoval presne k žrdi – 0:1. Útočník Žan Medved tak v prvom zápase v belasom zažil hneď aj gólovú premiéru. O sedem minút neskôr slovanisti napádali rozohrávku súpera, Nono s Potomom získali loptu a prvý menovaný krásnym lobom z 20 metrov prehodil brankára – 0:2. Po polhodine hry ušiel po krídle Lovat a dal do stredu Medvedovi, ten sa dostal do koncovky a brankár vyrazil na roh. Na opačnej strane sa vzápätí činil aj Šulla, keď zlikvidoval dve príležitosti Plocku. V 41. min sa Nono oprel do odrazenej lopty, vyslal prudkú strelu, ktorú brankár dokázal vyraziť. Erik Daniel však z dorážky zblízka nezaváhal a zvýšil na rozdiel triedy – 0:3.

Cez prestávku vystriedal Ján Kozák ml. kompletnú jedenástku vrátane brankárov. V druhom polčase už bolo šancí pomenej, no slovanisti si s prehľadom strážili trojgólový náskok a sami sa snažili pridať ešte ďalšie presné zásahy. Wisla naopak chcela zápas zdramatizovať, no naša defenzíva pracovala spoľahlivo a aj v druhom prípravnom stretnutí sme si pripísali čisté konto.

Wisla Plock – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:3)

Góly: 16. Medved, 23. Nono, 41. Daniel

Zostava Slovana:

I. polčas: Šulla – Pauschek, Apau, Božikov, Lovat – de Kamps, Nono – Daniel, Potoma, Moha - Medved

II. polčas: Greif – Medveděv, Abena, Bajrič, Vernon – Lichý, Ljubičič – Dražič, Holman, Tzovaras – Ratao