Úvod Zápasy Sezóna 2019/20 Európska liga Skupinová fáza: ŠK Slovan Bratislava - Wolverhampton Wanderers FC
Európska liga | 2019 / 20 | Skupinová fáza | 24. október 2019 o 18:55 | Tehelné pole
1 : 2
( 1 : 0 )
11. Šporar
Wolverhampton Wanderers FC
58. Saiss, 64. Jiménez (z 11 m)

Belasí mali výborný vstup do zápasu už v 11. min sa ujali vedenia. Rabiu vymyslel kolmicu na Šporara, ten sa zbavil obrancu a strelou k bližšej žrdi prekonal brankára Patrícia – 1:0. Hostia odpovedali o päť minút, keď Moutinho mieril zo šestnástky vedľa. V 22. min prešiel Vinagre po ľavej strane a vystrelil prudko k bližšej žrdi, Greif bol pripravený a vyrazil. Po polhodine sa Moha uvoľnil na krídle, jeho pokus zrazil obranca na roh. Nepríjemný okamih ustáli belasí v 36. min, keď Kilman po centri zo štandardky hlavičkoval tesne vedľa Greifovej brány. Prvé dejstvo uzavreli slovanisti rýchlym protiútokom, Šporar dal spätnú prihrávku Holmanovi, ten mieril z dobrej pozície nad bránu.

Krátko po prestávke pohrozili hostia, Vinagre strieľal zblízka, Greif bol na čiare pripravený. V 53. min vysunul Holman vľavo Šporara, ten sa zbavil obrancu a vystrelil prudko k bližšej žrdi, Rui Patrício stihol vyraziť. O päť minút prišiel nešťastný okamih, Saiss vystrelil zo strednej vzdialenosti, lopta ešte bola tečovaná a zapadla k ľavej žrdi – 1:1. V 64. min ďalší nepríjemný moment, po súboji Vernona s Traorém nariaadil rozhodca penaltu a Jiménez ju premenil – 1:2. Belasí sa nevzdávali, v 70. min im vyšiel brejk, keď Moha vysunul Šporara, ten tiesnený trafil do vybiehajúceho brankára. V samom závere ešte hrali slovanisti presilovku po vylúčení Jotu, čistú šancu si však už nevypracovali a tak napriek bojovnému výkonu utrpeli prvú prehru v skupine.

ŠK Slovan Bratislava – Wolverhampton Wanderers FC 1:2 (1:0)

Góly: 11. Šporar – 58. Saiss, 64. Jiménez (z 11 m)

Žlté karty: 45. Holman, 63. Vernon, 68. Rabiu, 86. Medveděv - 86. Jota

Červená karta: 86. Jota (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Aranovskij – Šlončak, Skrypka (všetci Ukrajina)

Slovan: Greif – Medveděv, Abena, Božikov, Vernon – de Kamps, Rabiu (81. Čavrič) – Daniel (66. Ratao), Holman (57. Ljubičič), Moha – Šporar

Wolverhampton: Rui Patrício – Kilman, Coady, Boly – Saiss (76. Dendoncker) - Doherty, Gibss-White (59. Diogo Jota), Moutinho, Rúben Vinagre – Cutrone (46. Traoré), Jiménez