Úvod Zápasy Sezóna 2019/20 Európska liga Druhé kvalifikačné kolo: ŠK Slovan Bratislava - Feronikeli
Európska liga | 2019 / 20 | Druhé kvalifikačné kolo | 24. júl 2019 o 18:00 | Tehelné pole | 7150 divákov
2 : 1
( 1 : 0 )
9. Nono, 61. Šporar (z 11 m)
Feronikeli
67. Hoti

Belasí nastúpili v pozmenenom zložení a rozostavení 4-1-2-1. V teplom počasí sa Tehelné pole už po deviatich minútach radovalo z presného zásahu. Nono z priameho kopu z 25 metrov zatočil loptu ponad múr a dokonale zmiatol brankára, ktorý sa po jeho strele márne naťahoval – 1:0. V 20. min sa Moha uvoľnil v šestnástke a vystrelil, Smakiqi kryl jeho tečovanú strelu. Po polhodine bol opäť Moha vo veľkej šanci, na ľavej strane pokutového územia išiel zoči-voči brankárovi, no koncovka mu nevyšla. Feronikeli sa dostal do dvoch náznakov šancí po nepríjemných centrovaných loptách pred našu bránu, no Greif zasahovať nemusel. V závere polčasu ešte Holman po prihrávke Mohu mieril zblízka nad a Šporarove akrobatické nožničky vytlačil Smakiqi vedľa pravej žrde.

Slovanisti vstúpili do druhého dejstva aktívne. V 56. min centroval Suchockij zo štandardky na zadnú žrď, Abena siahal po lopte, ale nedostal ju do siete. Vzápätí vyslal Nono výbornú prihrávku na Šporara, ten sa odpútal od obrancu, v súboji zoči-voči obstrelil brankára, no tesne aj bránu. Po hodine hry fauloval Islami v šestnástke Šporara. Sám faulovaný hráč si postavil loptu na biely bod a prudkou strelou k ľavej žrdi zvýšil na 2:0. O päť minút neskôr hostia znížili, po štandardnej situácii zužitkoval neprehľadnú situáciu v šestnástke Hoti – 2:1. Striedajúci Daniel v 71. min centroval z krídla, Moha vystrelil z voleja a obranca tečoval na roh. Výsledok sa už nezmenil, belasí teda pôjdu do odvety s jednogólovým náskokom.

ŠK Slovan Bratislava – KF Feronikeli 2:1 (1:0)

Góly: 9. Nono, 61. Šporar (z 11 m) – 67. Hoti

Žlté karty: 45. Holman, 59. Ljubičič – 55. Dabiqaj, 62. Hoti, 78. Malaj

Rozhodovali: Papadopoulos – Kourompylia, Petropoulos (všetci Grécko)

Návšteva: 7150 divákov

Slovan: Greif – Bajrič, Abena, Božikov, Suchockij – Ljubičič – Nono (86. de Kamps), Ratao (70. Daniel) – Holman (67. Strelec) – Šporar, Moha

Feronikeli: Smakiqi – Islami, Prekazi, Lladrovci, Hoxha – Dabiqaj – Fazliu, Hoti (90. Topalli), Malaj (82. Bojku) – Rexha, Carioca (76. Zeka)