Úvod Zápasy Sezóna 2019/20 Fortuna liga 21 .kolo: FC Nitra - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2019 / 20 | 21 .kolo | 1. marec 2020 o 15:30 | Štadión pod Zoborom | 2670 divákov

tréner Slovana

„Nitra má vyššiu kvalitu ako ukazuje tabuľka, čo sa aj potvrdilo. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. V úvodných 25-30 minútach Nitra dobre bránila a bola aj aktívna. Nám chvíľu trvalo, kým sme si zvykli aj na podmienky a prostredie, nebolo ľahké sa vpredu presadiť. Od tridsiatej minúty sme postupne viac ukazovali našu kvalitu a prišli aj šance. V druhom polčase sme predviedli pekné akcie a vytvorili sme si viac príležitostí, škoda, že sme nepridali druhý, prípadne tretí gól, bolo by to krajšie. Verím, že v ďalších zápasoch už príde aj viac gólov. Dosiahli sme zaslúžené víťazstvo, z ktorého sa veľmi tešíme. Každý súper sa chce na Slovan vytiahnuť a hrá na 120 percent, dnes to v prípade Nitry nebolo iné. Preto si ceníme tieto tri body. Nitre prajem všetko dobré, odkedy som tu bol naposledy, tak sa tu podmienky výrazne vylepšili a verím, že sa v súťaži zachráni.

Anatolij Demjanenko
tréner Nitry

„Slovan je najlepšie mužstvo v lige a dnes potvrdil svoju vysokú kvalitu, bol veľmi dobre organizovaný. Hráčov som pochválil za obetavosť a snahu. Najviac nás hnevá, že nedokážeme skórovať a nedávame góly. Na tréningoch nám to ide, v zápasoch nám však stále niečo chýba. Ideme ďalej pracovať, aby sme sa zachránili v súťaži.“