Úvod Zápasy Sezóna 2019/20 Fortuna liga 16 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - Športový klub futbalu Sereď
Fortuna liga | 2019 / 20 | 16 .kolo | 23. november 2019 o 16:00 | Tehelné pole | 4371 divákov
2 : 0
( 0 : 0 )
77. a 82. Šporar
Športový klub futbalu Sereď

Belasí od úvodu dobýjali sformovaný obranný blok súpera. Po sérii náznakov si prvú väčšiu príležitosť vypracovali v 19. min, keď strelu Rataa zablokoval Hučko. V 25. min vystrelil Nono z priameho kopu pekne ponad múr, lopta padala k ľavej žrdi, no Iliev stihol loptu vyraziť a úspechom sa neskončili ani následné dorážky. Sereď čakala na brejky a dvakrát pohrozila – Morong najprv spoza šestnástky mieril tesne vedľa a rovnaký hráč potom nepresne zakončil samostatný únik. Záver prvého dejstva už patril belasým. V 38. min sa uvoľnil Daniel a vystrelil k pravej žrdi, Iliev vyrazil na roh. Priamy kop v podaní Holmana zase hráči v múre tečovali nad bránu.

Po prestávke pokračovali belasí v aktivite, Abena v 54. min zakončil po rohu „koníčkom,“ lopta skončila na hornej sieti. V 61. min sa Pauschek pekne uvoľnil na pravom kraji šestnástky, z dobrej pozície vystrelil, no mieril nad. Zakrátko pohrozili aj hostia, Špehar mieril tesne nad a Morong následne zblízka prestrelil. Ján Kozák ml. reagoval na vývoj dvomi striedaniami, do hry prišli Rabiu a Šporar, vymenili Nona a Rataa. Vytúžený gól prišiel v 77. min, keď Daniel pekne prešiel po pravej strane a vyslal prudký strieľaný center pred bránu. Tam si loptu našiel Šporar a nekompromisne skóroval - 1:0. O päť minút belasí prešli stredom ihriska, Dražič prihral naľavo do výbornej pozície Šporarovi, ktorý s prehľadom obhodil vybiehajúceho brankára - 2:0. Záver stretnutia už dohrávali slovanisti v absolútnej pohode a pripísali si ďalšie cenné tri body.

ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď 2:0 (0:0)

Góly: 77. a 82. Šporar

Žlté karty: 58. Holman, 79. Ljubičič (obaja Slovan)

Rozhodovali: Marhefka – Weiss, Ádám

Návšteva: 4371 divákov

Slovan: Šulla – Pauschek (80. Medveděv), Abena, Božikov, Vernon – Ljubičič, Nono (65. Rabiu) – Daniel, Holman, Dražič – Ratao (65. Šporar)

Sereď: Iliev – Dabó, Djiby Ba, Hučko, Slaninka – Ventúra, Lukáčik – Morong (87. Cleber), Pankaričan (85. Rorič), Iván – Špehar (65. Louka)

• 77' 1 : 0 9 Andraž Šporar