Úvod Zápasy Sezóna 2019/20 Fortuna liga 10 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra
Fortuna liga | 2019 / 20 | 10 .kolo | 28. september 2019 o 19:00 | Tehelné pole
5 : 0
( 2 : 0 )
39., 40. a 53. Holman, 67. Strelec, 86. Nono
FC Nitra

Zápasový report

Belasí nastúpili opäť v pozmenenej zostave. Hráči, ktorým dal Ján Kozák ml. dôveru, sa chopili svojej šance a od úvodnej minúty ukazovali, kto bude dnes večer v Bratislave udávať tempo hry. Prvá šanca prišla v 14. min, keď Apau centroval do šestnástky, Ljubičič si spracoval loptu a vystrelil tesne vedľa ľavej žrde. O sedem minút centroval Suchockij, Strelec hlavičkoval, no mieril tesne nad. Zaujímavý pokus vyslal tesne pred uplynutím úvodnej polhodiny Rabiu, ktorý sa z 20 metrov oprel do odrazenej lopty a jeho strela presvišťala tesne nad brvnom. Krásna akcia vyšla Slovanu v 36. min, keď Daniel posadil loptu na hlavu Holmanovi, ten mieril pod brvno, no Šípoš bravúrne vyrazil na roh. V rozmedzí 39. – 40. minúty prišla silná dvojminútovka belasých. Najprv sa Holman na ľavej strane doslova predral do pokutového územia, obišiel dvoch hráčov Nitry a tiahlou strelou na vzdialenejšiu žrď otvoril skóre – 1:0. Prakticky hneď po rozohrávke vystihol Holman zlú rozohrávku Nitranov, ujal sa lopty a spoza šestnástky krásne vystrelil k bližšej žrdi – 2:0. V závere prvého dejstva ešte vyslal Ljubičič nebezpečný pokus z diaľky, Šípoš zasiahol.

Skvelé predstavenie Dávida Holmana pokračovalo aj v druhom polčase. V 53. min bol faulovaný v šestnástke a sám sa ujal exekúcie pokutového kopu. Vystrelil k pravej žrdi, Šípoš síce jeho pokus vyrazil, no Holman sledoval loptu a dorazil ju do siete, čím zavŕšil hetrik – 3:0. Belasí hrali v absolútnej pohode a v 67. min pridali aj štvrtý gól. Nono centroval z rohu, Dražič predĺžil na zadnú žrď a Strelec doklepol do siete – 4:0. O štyri minúty sa Rabiu parádne uvoľnil v pokutovom území, už bol sám pred Šípošom, no brankár hostí zasiahol. Na opačnej strane mieril Chobot zblízka nad bránu. Belasí pridali v závere ešte piaty gól, keď Daniel zbehol po krídle, dal pod seba Nonovi a ten trafil k bližšej žrdi - 5:0.

ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra 5:0 (2:0)

Góly: 39., 40. a 53. Holman, 67. Strelec, 86. Nono

Žltá karta: 42. Gatarič (Nitra)

Rozhodovali: Ziemba – Bobko, Poláček

Slovan: Greif – Apau, Bajrič, Vernon, Suchockij – Ljubičič, Rabiu (75. de Kamps) – Daniel, Holman (61. Nono), Dražič (71. Moha) – Strelec

Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, Dubeň, Magda – Šimončič (56. Fabiš), Vrábel (62. Bilovský) – Šefčík, Gatarič, Chobot (88. Šurnovský) - Ristovski