Úvod Zápasy Sezóna 2019/20 Fortuna liga 6 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina
Fortuna liga | 2019 / 20 | 6 .kolo | 25. august 2019 o 17:30 | Tehelné pole | 7850 divákov
1 : 1
( 1 : 0 )
37. Ratao
MŠK Žilina
79. Káčer (z 11 m)

Ján Kozák ml. urobil oproti duelu s PAOK FC až desať zmien v zostave. Aj v pozmenenom zložení začali belasí lepšie než Žilina, už v 4. min pripravil Dražič príležitosť pre Strelca, ale ten nezakončil presne. Následne Daniel mieril zo šestnástky tesne vedľa ľavej žrde. Ofenzívne ladené tímy sa navzájom pozorne strážili, preto Tehelné pole videlo ďalšie šance až v záverečnej fáze prvého dejstva. Najprv Boženík hlavičkoval po rohu vedľa. V 35. min vyslal Králik nedôraznú „malú domov,“ čo využil Strelec, ktorý si chcel obhodiť Holeca. Ten ho stiahol k zemi a belasí mali k dispozícii penaltu. Rataov pokus Holec vyrazil, no Ratao si rýchlo našiel loptu a z dorážky sa nemýlil – 1:0. O tri minúty našiel Rabiu v dobrej pozícii Rataa, ten to skúsil na protiľahlú žrď, no Králik zrazil loptu na roh.

Aj do druhého dejstva vstúpil Slovan aktívne, v 50. min sa lopta po spoluprácii Dražiča s Rataom dostala do siete, no gól neplatil pre signalizované postavenie mimo hru. V 63. min po skrumáži v šestnástke zakončil Guzmics, len tesne minul ľavú žrď. Zakrátko Daniel centroval z krídla a Strelec vo výbornej pozícii hlavičkoval vedľa. Na opačnej strane z diaľky napriahol Boženík, mieril pod brvno, Greif loptu vytlačil na roh. Striedajúci Moha v 74. min zamestnal Holeca, ten pokryl jeho strelu po zemi. V 80. min po súboji s Apaua s Boženíkom hlavný arbiter ukázal na biely bod. Káčer penaltu premenil - 1:1. Belasí sa snažili reagovať, v 83. min strieľal po odrazenej lopte Ljubičič, mieril však nad bránu. V 89. min brániaci hráč Žiliny stiahol v šestnástke k zemi Bajriča, no penalta sa nepískala. A rovnako ani v nadstavenom čase po ruke hráča Žiliny v pokutovom území.

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 1:1 (1:0)

Góly: 37. Ratao - 79. Káčer (z 11 m)

Žlté karty: 79. Apau - 35. Holec, 88. Balaj

Rozhodovali: Glova – Štrbo, Hrčka

Návšteva: 7850 divákov

Slovan: Greif – Apau, Guzmics, Bajrič, Suchockij – Nono (84. Holman), Rabiu – Daniel, Strelec, Dražič (71. Moha) – Ratao (62. Ljubičič)

Žilina: Holec – Kaša (46. Myslovič), Minárik, Králik, Tomič – Demiri, Káčer – Vallo (58. Ďuriš), Bernát (83. Balaj), Diaz – Boženík

• 37' 1 : 0 21 Rafael Rogerio Da Silva
  • 79' 1 : 1 66 Miroslav Káčer