Úvod Zápasy Sezóna 2019/20 Fortuna liga 4 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce
Fortuna liga | 2019 / 20 | 4 .kolo | 10. august 2019 o 19:00 | Tehelné pole | 4520 divákov
4 : 0
( 1 : 0 )
35. Holman, 48. Suchockij, 65. Nono, 85. Strelec (z 11 m)
FC ViOn Zlaté Moravce

Ján Kozák ml.
(tréner Slovana)

„Celý zápas sme mali pod kontrolou. V prvom polčase nám ešte trochu chýbalo viac kolmých prihrávok. Pri prvom góle sme predviedli dve a hneď to prinieslo efekt. Vypracovali sme si však ďalšie tri výborné šance, ktoré sme nepremenili. Do druhého polčasu sme vstúpili dobre, hneď sme dali gól. Potom sa chlapci uvoľnili a ukázali veľa krásnych akcií. Zvíťazili sme zaslúžene. Musím chalanov pochváliť. Neustále im hovoríme, že každý hráč v tomto mužstve je dôležitý. Teraz niektorí dostávajú šancu v európskych zápasoch, iní v ligových. Tí, ktorí nastúpili dnes, potvrdili svoju kvalitu. Sme radi, že sme opäť vyhrali na nulu. Robíme na tom, aby boli hráči zodpovednejší a plnili si defenzívne úlohy. Dnes si súper nevytvoril šance. Je to dobre, potom aj psychika ide hore. Chceme sa ešte ďalej zlepšovať. Teraz už myslíme na utorkovú pohárovú odvetu. Verím, že vyberieme takú zostavu, ktorá nám prinesie úspech.“

Karol Praženica
(tréner Zlatých Moraviec)

„Náš výkon bol od úvodu poznačený prehnaným rešpektom voči súperovi. Prehrávali sme aj súboje, ktoré sme mohli vyhrať. Chodili sme do nich s veľkým strachom. Tým pádom súper získaval stred poľa a odtiaľ útočil na našu bránu. Pripravovali sme mužstvo na to, že Slovan je silný v kontrách, má rýchlych hráčov. Prvý gól sme však dostali z brejku. Boli tam aj ďalšie dva-tri útoky, ktoré sme napokon ubránili, alebo nás podržal brankár. Po prestávke sme chceli hrať aktívnejšie a odvážnejšie, ale pokračovali sme v tom, čo sme predviedli v prvom polčase. Takýto výkon nemohol na Slovan platiť. Domáci využili svoje prednosti a vyhrali zaslúžene.“