Úvod Zápasy Sezóna 2019/20 Fortuna liga 4 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce
Fortuna liga | 2019 / 20 | 4 .kolo | 10. august 2019 o 19:00 | Tehelné pole | 4520 divákov
4 : 0
( 1 : 0 )
35. Holman, 48. Suchockij, 65. Nono, 85. Strelec (z 11 m)
FC ViOn Zlaté Moravce

Ján Kozák ml. urobil v zostave výraznú rotáciu, zo základnej jedenástky zo zápasu s Dundalkom nastúpili od začiatku len Dominik Greif a Dávid Holman. Belasí boli od úvodu aktívnejší a postupne sa dostávali do príležitostí. Najprv v 10. min Suchockij prestrčil loptu na Strelca, ktorému zmaril koncovku Pindroch. Po štvrťhodine rozbehol Nono peknú kombinačnú akciu, na jej konci bola strela Holmana, ktorú Pindroch vytlačil nad brvno. Zlaté Moravce kompaktne bránili a robili všetko, aby slovanistom sťažili cestu za gólom. Ďalšia zaujímavá situácia tak prišla v 28. min, keď Nono prihral do stredu šestnástky Čavričovi, ten z prvej vystrelil, no Pindroch reflexívne vyrazil. V 35. min opäť Nono vysunul na pravom krídle Daniela, ten prešiel s loptou dopredu a ideálne prihral do stredu Holmanovi, ktorý z prvej trafil k pravej žrdi – 1:0. Zakrátko sa Strelec predral do pokutového územia, v súboji zoči-voči trafil do vybiehajúceho Pindrocha.

Belasým skvele vyšiel vstup do druhého dejstva. Daniel sa pohral s obrancom a naservíroval loptu na zadnú žrď, kde sa Suchockij skvele zavesil do lopty a „rybičkou“ nedal Pindrochovi šancu – 2:0. Druhý gól dodal na naše kopačky ešte väčšiu pohodu a sebadôveru. Po hodine hry prihral Suchockij do dobrej pozície Strelcovi, jeho pokus zrazil Asanovič na roh. O päť minút však Strelec parádne obišiel dvoch obrancov a nezištne prihral Nonovi, ktorý trafil povedľa Pindrocha do siete – 3:0. Striedajúci Moha v 73. min urobil v samostatnom úniku všetko správne, obhodil si vybiehajúceho Pindrocha, no z uhla trafil len do žrde opustenej brány. V 80. min Moha vysunul nabiehajúceho Strelca, ten ale v ďalšom samostatnom úniku neuspel v mini-súboji s Pindrochom. Útoky Slovana sa ďalej valili na bránu Zlatých Moraviec, v 85. min bol Moha faulovaný v šestnástke a belasí kopali penaltu. David Strelec s prehľadom trafil k pravej žrdi, Pindroch sa márne naťahoval - 4:0!

ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce 4:0 (1:0)

Góly: 35. Holman, 48. Suchockij, 65. Nono, 85. Strelec (z 11 m)

Žlté karty: 32. Rabiu, 45. de Kamps, 52. Apau – 33. Kovaľ, 59. Grozdanovski

Rozhodovali: Ochotnický – Bobko, Žákech

Návšteva: 4520 divákov

Slovan: Greif – Apau, Guzmics, Bajrič, Suchockij – Rabiu, Nono (81. Ratao) – Daniel, Holman (43. de Kamps), Čavrič (68. Moha) - Strelec

ViOn: Pindroch – Brašeň, Asanovič, Pintér, Chren – Grozdanovski, Tóth (64. Richtárech) – Válovčan, Ďubek, Kovaľ – Tkáč (5. Silvio, 54. Orávik)

• 35' 1 : 0 27 David Holman
  • 48' 2 : 0 23 Artem Sukhotskyy
  • 65' 3 : 0 24 Jose Antonio Delgado Villar
  • 85' 4 : 0 15 David Strelec